Білл Гейтс порадив п'ять книжок на літо

Білл Гейтс порадив п'ять книжок на літо

16:42,
22 Травня 2018
19446

Білл Гейтс порадив п'ять книжок на літо

16:42,
22 Травня 2018
19446
Білл Гейтс порадив п'ять книжок на літо
Білл Гейтс порадив п'ять книжок на літо
Автори:
Засновник компанії Microsoft, американський мільярдер та філантроп Білл Гейтс (Bill Gates) опублікував новий список книжок, які рекомендує до прочитання.

Перелік з'явився в його блозі.

«За останній час я прочитав кілька приголомшливих книжок. Коли я складав цей список з п'яти творів, якими ви, можливо, захочете насолодитися цього літа, я усвідомив, що деякі з них порушують великі питання. Що визначає генія? Чому погані речі відбуваються з хорошими людьми? Звідки походить людство і куди ми йдемо? », –зазначив пан Гейтс та додав, що всі п'ять книжок об'єднує також те, що всі вони легко читаються.

Зокрема пан Бейтс обрав книжку відомого американського журналіста та письменника Волтера Айзексона «Леонардо да Вінчі» («Leonardo da Vinci»), якого він уважає «одним з найбільш захоплюючих людей всіх часів». Добре знаний біограф Волтер Айзексон, на думку пана Гейста, «зібрав у одну книгу всі найсильніші сторони генія і роз'яснив, що саме робить його настільки винятковим». Засновник Microsoft також радить прочитати й інші біографічні праці автора – про Альберта Ейнштейна і Стіва Джобса.

Друга книжка зі списку – також не художня. Це книга професорки Duke Divinity School Кейт Боулер «Все стається з певної причини й інші брехні, які мені подобалися» («Everything Happens for a Reason and Other Lies I’ve Loved»). В авторки діагностували пізню стадію раку товстої кишки. «Вона почала розмірковувати, чому так сталося. Чи це не перевірка на силу характеру? Висновки надзвичайно сумні, але в той же час ця книга – дотепні мемуари людини, який поступово наближається до смерті», – пише Білл Гейтс.

Він також зазначив, що був впевнений, що знає все про 16-го президента США Авраама Лінкольна, проте книжка Джорджа Сондерса «Лінкольн в Бардо» («Lincoln in the Bardo»), в якій змішані історичні факти та вигадка, змусила його переосмислити деякі періоди життя політика. «Я інакше глянув на те, як на Лінкольна мав тиснути подвійний тягар горя (через смерть сина – ред). та відповідальності. Це одна з тих захоплюючих, двозначних книг, які хочеться обговорити з друзями після прочитання», – додав Білл Гейтс. Ця книжка стала лауреатом Букерівської премії 2017 року.

Також підприємець порадив прочитати книжку «Історія походження: велика історія всього» («Origin Story: A Big History of Everything») Девіда Крістіана. Автор розповідає історію Всесвіту від Великого вибуху до складних суспільств сучасності, сплітаючи ідеї і докази з різних дисциплін в єдину оповідь. «Після прочитання книги ви навчитеся глибоко цінувати місце людства у Всесвіті», – переконаний бізнесмен.

Завершує список рекомендованої Біллом Гейтсом літератури книжка Ханса Рослінга, Оли Рослінг та Анни Рослінг-Ронлунд «Фактологічність: 10 причин, чому ми помиляємося щодо світу і чому все набагато краще, ніж вам здається» («Factfulness: Ten Reasons We're Wrong About the World – and Why Things Are Better Than You Think»). Автор книжки – відомий лікар Ханс Рослінг, який помер торік. «Він пропонує проривний спосіб розуміння базових істин про світ – у чому життя стає кращим, а де світу ще є куди рости. У розповідь автор вплітає незабутні анекдоти зі свого життя. Це остаточне заключне слово від чудової людини й одна з найкращих книжок, які я коли-небудь читав», – пише Гейтс.

Нагадаємо, в грудні Білл Гейтс назвав п'ять улюблених книжок за 2017 рік – три нехудожні та дві художні.

gatesnotes.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду