У Росії створять кіберкомандування
Про це заявив віце-прем’єр Дмитро Рогозін на зустрічі з представниками військової науки. Також окрім кіберкомандування може з’явитися Фонд перспективних оборонних досліджень (так званий «Російський DARPA»), такий законопроект уже представлений Володимиру Путіну.
Ігор Коротченко, голова громадської ради при Міноборони Росії, в інтерв’ю Slon.ru розповів про цілі майбутнього кіберкомандування: «Зрозуміло, що Росія не може стояти осторонь нових форм боротьби. Завдання кіберкомандування мають бути осмислені на прикладі західних структур з поправкою на нашу специфіку. Перш за все, ідеться про проведення інформаційних операцій і атак проти ворожих комп’ютерних мереж. По-друге, необхідні відповідні бойові документи, зокрема, бойові статути з проведення інформаційних операцій, які з’являться в російській армії».
Одне з першорядних завдань, за словами Ігоря Коротченка, - це добір професійних та креативних кадрів для цієї принципово нової структури. Найбільш підготовлені кадри можуть бути у ФСБ та МВС, а також у підрозділах Збройних Сил РФ, які відповідають за інформаційну роботу.
Щодо Фонду перспективних досліджень, Ігор Коротченко сказав: «Ми йдемо американським шляхом – у США існує агентство DARPA (Агентство передових оборонних дослідницьких проектів), де зокрема народився інтернет. Нам потрібно мати такий же орган при Воєнно-промисловій комісії, який зміг би координувати і фінансувати діяльність галузевих дослідницьких груп і вузькопрофільних наукових колективів в системі інститутів РАН. Отримані результати ми зможемо застосовувати як у воєнній сфері, так і в громадянській».