АНБ збирає мільйони зображень щодня з метою розпізнавання облич
АНБ збирає мільйони зображень щодня з метою розпізнавання облич
Агентство перехоплює мільйони зображень щодня. 55 тисяч з них дають можливість розпізнати обличчя. Такі дані містяться у документах за 2011 рік, що були надані Едвардом Сноуденом.
Як ідеться в документі, ця програма стеження дає спецслужбам можливість отримувати нові способи досягнення своїх цілей, окрім вже звичного аналізу біографічної та біометричної інформації.
У презентації АНБ за 2011 рік в якості прикладу було продемонстровано кілька фотографій неідентифікованих чоловіків (деяких гладко поголених, деяких із бородою). До цих зображень додавалися досить розгорнуті дані про цих осіб.
Як зазначає NYT, невідомо, як багато людей у США та по всьому світу могли відстежуватися таким чином. При цьому, зазгачає видання, американським законодавством передбачений захист зображень людських облич. Проте, скоріше за все, більшість знімків стосуються іноземців і отримуються через інтернет та супутник.
Експерти та правозахисники негативно відреагували на інформацію про такого роду стеження. «Розпізнавання облич може бути дуже агресивним, - каже Алессандро Аквісті (Alessandro Acquisti), дослідник цієї технології із Університету Каргені Мелон. – Дотепер існують її технічні обмеження. Однак можливості обчислювальної техніки продовжують зростати, бази даних збільшуються і алгоритми вдосконалюються».
Наразі точно невідомо, скільки зображень АНБ зібрало і скільки з цих зображень належать американцям. Згідно з наявними у NYT документами, агентство намагалося отримати доступ до бази даних паспортів громадян Пакистану, Саудівської Аравії та Ірану.