З 2022 року система електронного суду зазнала кіберінцидентів понад 368 разів
З 2022 року система електронного суду зазнала кіберінцидентів понад 368 разів
За період із 2022 року Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система та її користувачі ставали об’єктами кіберінцидентів понад 368 разів. Про це повідомили в держпідприємстві «Інформаційні судові системи» («ІСС»).
Загалом ДП «ІСС» було зафіксовано у 2022 році 86 кіберінцидентів, у 2023 році — 251, 2024 — 31.
Зазначено, що в останні роки кібератаки на державні ресурси України є одним зі способів ведення бойових дій, спрямованих на дестабілізацію критичної інфраструктури, злам урядових систем чи поширення дезінформації.
Серед кіберзагроз виокремлюють масові DDoS-атаки, використання вірусів для знищення інформації. Ці програми видаляли дані або робили пристрої непридатними для використання.
Були й кібератаки на українські державні сайти з метою зміни візуальної інформації, поширення фейкових повідомлень або залякування.
Через електронну пошту та інші канали зловмисники намагалися проникнути в мережі державних установ, часто видаючи себе за відомих посадовців або українські урядові відомства.
«Ці атаки стали частиною гібридної війни і показали важливість кіберзахисту державних органів та критичної інфраструктури України. Відповіддю на ці загрози стали посилення заходів кібербезпеки та тісна співпраця з міжнародними партнерами у сфері цифрової безпеки», — зазначено у повідомленні.
Фахівці підприємства з інформаційної безпеки підготували інфографіку з простими порадами для користувачів державних онлайн-сервісів, як посилити свій кіберзахист. Зокрема, застерігають не відкривати вкладення в електронних листах, якщо є сумніви в надійності адресата чи в темі листа зазначено «спам». Користувачам рекомендують не намагатися відписатися від фішингових листів, їх потрібно одразу видалити.
Для підсилення власного захисту радять увімкнути двофакторну автентифікацію в облікових записах та змінювати паролі щомісяця.
Фото: ілюстративне / ДП «Інформаційні судові системи»