Студентів технічних та військових вишів Росії системно навчають хакерства
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Студентів технічних та військових вишів Росії системно навчають хакерства
Росія розвиває й масштабує цілу систему кіберагресії на національному рівні. До неї залучають студентів російських технічних та військових вишів. Про це повідомив керівник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в інтерв’ю для Forbes, передає «Європейська правда».
За інформацією Вітюка, в розпорядженні СБУ є документи, які свідчать про запровадження в РФ цілої системи масштабування кіберагресії на національному рівні. Ця система існує щонайменше з 2016 року. У межах державної ініціативи офіцери-резервісти ГРУ й ФСБ навчають студентів кібернаступальних дій у відповідних технічних чи військових вишах. Після навчання здібних студентів можуть брати на роботу в урядові розвідувальні органи чи до спецслужб.
Російських студентів під час навчання, зокрема, залучають до створення програмних засобів, вивчення систем логістики, енергетики та водопостачання різних країн, у тому числі, й України.
«У жодній іншій країні світу немає такого, щоб людей системно вчили бути хакерами. Росія почала з вишів, із часом дійде й до шкіл», — каже Ілля Вітюк.
Керівник департаменту кібербезпеки повідомив, що інвестиції в російські кібератаки сягають мільярдів рублів. І сума продовжує зростати.
За його словами, за останні два роки повномасштабної війни СБУ вдалося зафіксувати та відбити 9 тисяч кібератак — по 4,5 тисяч за кожен рік відповідно.
Нагадаємо, нещодавно Microsoft та OpenAI заблокували п'ять провладних хакерських груп, які використовували інструменти ШІ у зловмисних цілях. Хакери, підтримувані урядами Росії, Ірану, Північної Кореї та Китаю, почали використовувати інструменти штучного інтелекту компаній Microsoft та OpenAI для вдосконалення своїх зловмисних дій.
Раніше Федеральне бюро розслідувань США з партнерами провели спецоперацію, в результаті якої зруйнували мережу з понад тисячі зламаних роутерів, яку використовували хакери російської розвідки для кібершпигунства.
Фото: gettyimages