Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Хакери вивели з ладу два найсучасніші телескопи у світі
Деякі з провідних астрономічних обсерваторій світу повідомили про кібератаки, які призвели до тимчасового припинення роботи. Про це повідомив Space.
У Національній науково-дослідній лабораторії оптично-інфрачервоної астрономії Національного наукового фонду (NOIRLab) зазначили, що хакерська атака сталася 1 серпня 2023 року. Інцидент змусив лабораторію тимчасово припинити роботу її телескопів Gemini North на Гаваях і Gemini South Telescope у Чилі.
Інші, менші телескопи на Серро Тололо в Чилі також постраждали.
«Наш персонал працює з експертами із кібербезпеки, щоб якнайшвидше відновити роботу всіх постраждалих телескопів і нашого вебсайту, і ми задоволені прогресом, досягнутим на цей час», — ідеться в заяві NOIRLab.
Незрозуміло, якою саме була природа кібератак і звідки вони виникли.
У NOIRLab зазначили, що оскільки розслідування все ще триває, організація буде обережною з інформацією, яку надає.
Кібератаки на об’єкти NOIRLab сталися всього за кілька днів до того, як Національний центр контррозвідки та безпеки США (NCSC) випустив бюлетень, у якому інформував американські космічні компанії та дослідницькі організації про загрозу кібератак і шпигунства.
Іноземні шпигуни та хакери «усвідомлюють важливість комерційної космічної галузі для економіки та національної безпеки США, зокрема зростання залежності критичної інфраструктури від засобів космічного базування», йдеться в бюлетені.
Це вже не перший випадок, коли астрономічні обсерваторії стають об’єктами кібератак.
У жовтні 2022 року хакери перервали роботу великого міліметрового/субміліметрового масиву Atacama (ALMA) в Чилі, і NASA роками зазнавало кібератак. У 2021 році агентство постраждало від злому SolarWinds, який керівництво NASA назвало «великим тривожним дзвінком» для кібербезпеки.
Нагадаємо, французький виробник телескопів Vaonis представив адаптер Hestia, який перетворює смартфон на телескоп. Запущено краудфандингову кампанію на Kickstarter, щоб почати його серійне виробництво.
Фото: NOIRLab