Додаток «КіберАзов» розробили російські хакери — Google

Додаток «КіберАзов» розробили російські хакери — Google

15:41,
20 Липня 2022
2441

Додаток «КіберАзов» розробили російські хакери — Google

15:41,
20 Липня 2022
2441
Додаток «КіберАзов» розробили російські хакери — Google
Додаток «КіберАзов» розробили російські хакери — Google
Дослідники з Google виявили шкідливе програмне забезпечення від російської державної групи кіберзлочинців, замасковане під проукраїнський додаток.

Група аналізу загроз Google (Threat Analysis Group, TAG), яка спеціалізується на відстеженні хакерських дій, що фінансує Росія, викрила чергову кібератаку на Україну. Про це повідомляє The Verge.

За даними TAG, додаток «КіберАзов», який начебто створив український полк «Азов» для того, щоб «допомогти зупинити російську агресію проти України», насправді належить російській хакерській групі Turla. Угрупування пов’язують із Федеральною службою безпеки РФ (ФСБ), його пов'язують із атаками на європейські та американські організації за допомогою шкідливих програм.

Додаток «КіберАзов» для Android поширювався не через Google Play Store, а через домен, контрольований Turla. Його потрібно було вручну встановлювати з файлу APK (формат архівних файлів-додатків для Android). Анонс програми на вебсайті Cyber Azov стверджував, що програма запускатиме атаки типу «відмова в обслуговуванні» (DoS) на російські вебсайти, але аналіз TAG показав, що програма була неефективною для досягнення цієї мети. Тим часом аналіз файлу APK на VirusTotal показав, що більшість антивірусів позначають його як шкідливий додаток, що містить троян.

TAG вважає, що шкідливий додаток не мав серйозного впливу на користувачів Android, адже кількість завантажень була незначною. За даними групи аналізу загроз, це перший відомий випадок, коли Turla розповсюджує шкідливе програмне забезпечення, пов’язане з Android.

Нагадаємо, що російські хакери діяли під прикриттям Ірану, щоб приховати атаки на 35 країн

Фото: blog.google

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду