Дослідники виявили слабке місце у Вотсапі і Телеграмі
Як пише The Verge, про це йдеться у новому звіті від аналітичної установи Symantec, яка займається питаннями кібербезпеки. Навіть, якщо у месенджерах увімкнений режим, що зашифровує усі повідомлення, зловмисники мають можливість отримати доступ до медіафайлів, які за допомогою них передаються.
Шкідливі програми можуть отримати доступ до файлів — зображень, відео чи аудіо, — які Вотсап і Телеграм зберігають у пам’яті девайсів. Справа в тому, що Вотсап за замовчуванням зберігає файли через сховище гаджета, а Телеграм робить це, коли ввімкнено функцію «Зберегти в галерею».
Дослідники зазначають, що у такому випадку шкідливі програми можуть отримати доступ до файлів навіть раніше, ніж користувачі їх відкриють власноруч.
Юзери зазвичай користуються опцією завантаження файлів на пристрій, оскільки це полегшує подальшу роботу з ними. Утім такий крок значно зменшує захист даних.
Разом з тим, аналітики пишуть, що, на жаль, і шифрування у месенджерах не може захистити користувачів на сто відсотків. «Ми вже про це зазначали: жоден код не може бути позбавлений слабких місць», — пишуть дослідники.
Нагадаємо, раніше дослідниця з кібербезпеки пояснила «Детектору медіа», чому на смартфонах не варто встановлювати антивіруси.