Чеські спецслужби вважають, що МЗС країни атакували хакери з Росії

Чеські спецслужби вважають, що МЗС країни атакували хакери з Росії

18:55,
3 Грудня 2018
2377

Чеські спецслужби вважають, що МЗС країни атакували хакери з Росії

18:55,
3 Грудня 2018
2377
Чеські спецслужби вважають, що МЗС країни атакували хакери з Росії
Чеські спецслужби вважають, що МЗС країни атакували хакери з Росії
Автори:
Спецслужби Чеської республіки вважають, що до кібератак на їхнє міністерство закордонних справ причетні російські хакери.
Про це повідомило агентство «Укрінформ» з посиланням на чеське телебачення
 
3 грудня Інформаційна служба безпеки (BIS) Чехії оприлюднила звіт за 2017 рік, в якому зазначила, що кампанія кібер-шпигунства Turla поширювалася з боку російської розвідслужби ФСБ і хакерської групи APT28/Sofacy, які пов'язані з російською військовою розвідкою ГРУ.

У доповіді відомства йде мова про дві атаки на МЗС, в ході яких хакери намагалися зламати поштові скриньки. Одну з атак, довгострокову, що розпочалася на початку 2016 року, чеська контррозвідка вважає найсерйознішим випадком кібернападу минулого року. Зловмисники змогли отримати доступ до поштових скриньок 150 співробітників МЗС, з яких вони копіювали електронні листи й владення, отримавши дані і списки можливих жертв в інших державних установах. Друга атака відбулася наприкінці 2016 року, але про неї стало відомо 2017-го.

BIS наголосила, що російські інвестори намагаються за допомогою підставних осіб отримати доступ до державних замовлень стратегічного значення. Служба рекомендує ретельніше стежити за тим, хто є реальним власником компаній, які беруть участь у державних тендерах.

Відомство звертає увагу й на те, що Чехія –  не єдина європейська країна, яка стикається з подібною проблемою. За даними BIS, Росія у Чеській Республіці застосовує свою звичайну гібридну стратегію, мета якої – ослабити НАТО, ЄС та їхніх членів окремо. Для цього застосовуються всі наявні інструменти:  шпигунство, організована злочинність або корупція, ЗМІ і навіть громадян, які без їхнього відома поширюють дезінформацію. Причому, мета дезінформації нерідко – відвернути увагу від більш важливих подій. «Окремі сегменти або компоненти гібридної стратегії можуть бути тільки димовою завісою, яка має відволікати увагу або спричинити хаос», – йдеться в доповіді.

У звіті також йдеться про активізацію в Чехії шпигунської діяльності з боку Китаю. Уряд ЧР скличе в січні спеціальне засідання для розгляду доповіді BIS.

Нагадаємо, у жовтні уряд Великої Британії звинуватив військову розвідку Росії в причетності до чотирьох великих кібератак.

Також координатор міжнародної політики з кібербезпеки у Міністерстві закордонних справ Польщі Марек Щигель заявив, що в Європейському союзі активно обговорюють запровадження механізму санкцій за проведення кібератак.

Нещодавно стало відомо, що російські кібератаки непокоять членів НАТО й організація планує згадати про це в резолюції «Посилення стримування НАТО на сході».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду