50 країн зобов'язалися боротися з кіберзлочинністю: Росія – ні
50 країн зобов'язалися боротися з кіберзлочинністю: Росія – ні
Про це повідомило агентство AP.
Зокрема підписанти пообіцяли протидіяти втручанню в вибори в їхніх країнах та мовою ненависті. Документ також передбачає спільну роботу із запобігання такій діяльності, як онлайн-цензура та крадіжки комерційних таємниць.
Документ підписали країни-члени Євросоюзу, Японія та Канада, тоді як підписи не поставили США, Росія та Китай. Його підтримали також такі великі інтернет-компанії як Facebook, Google та Microsoft.
Одним з ініціаторів підписання документу був президент Франції Еммануель Макрон. 11 листопада на організованому ЮНЕСКО Форумі з управління інернетом він заявив, що в світі існує потреба кращого регулювання інтернету. Пан Макрон також повідомив, що Facebook погодився прийняти в першій половині 2019 року групу французьких посадовців, які спостерігатимуть за боротьбою з мовою ненависті в соціальній мережі. За словами президента Франції, цей захід покликаний розробити «точні, конкретні спільні пропозиції щодо боротьби з мовою ненависті та образливим контентом».
Під час виступу на іншому саміті щодо нових технологій у Парижі прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо зазначив, що важливим завданням суспільства, технологічних компаній та уряду є «заспокоїти людей, що інновації, технології ... нададуть їм нові можливості й дозволять почуватися частиною світу, який ми будуємо, і посідати в ньому робочі місця, які ми створюємо».
Нагадаємо, в вересні Палата представників США одноголосно схвалилазаконопроект про санкції за кіберзлочини. Такий крок мав на меті захистити країну від втручання у виборчі процеси та від впливу на найважливіші об’єкти інфраструктури. У жовтні ж Департамент юстиції США висунув звинувачення семи російським офіцерам ГРУ в здійсненні низки кібератак.