Google збирає дані про геолокацію людей, навіть якщо вони відключили цю функцію
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Google збирає дані про геолокацію людей, навіть якщо вони відключили цю функцію
Агентство Associated Press опублікувало звіт, в якому пояснює які дані компанія Google збирає про користувачів. Виявляється, що недостатньо вимкнути історію геолокації в меню «Location History». Потрібно ще раз відключити збір цих даних в меню налаштувань «Web & App History», пояснює Engadget.
В офіційній заяві Google йдеться про те, що компанія може використовувати дані про місцезнаходження користувачів для покращення роботи сервісів. «Ми надаємо чіткі описи цих інструментів та контроль над ними, аби люди могли їх вмикати або вимикати, а також будь-який момент видалити свою історію», — прокоментували в Google. Однак, коментар компанії для сайту The Verge трохи відрізнявся від інших подібних заяв: у ньому йшлося про те, що Google «переконується в тому, що користувачі знають, що вимикаючи історію локації (Location History), ми продовжуємо відстежувати місцеположення для покращення роботи Google, коли вони виконують такі дії, як пошук у Google або використання Google для прокладання маршрутів».
Як зауважує Engadget, якщо вимкнути збереження історії в обох пунктах «Location History» та «Web & App History», то робота з сервісами Google дійсно стане менш дружелюбною до користувача. Крім того, пошуковик може використовувати попередню збережену історію людини, формуючи для неї результати пошуку. Наприклад, відповідаючи на запит «піца поблизу», пошуковик підтягне історію ваших попередніх подібних запитів. Тож для того, аби повністю стерти свій «цифровий відбиток» в Google, потрібно перейти ще й у вкладку «My Activity» (Моя активність) та очистити історію в ній.
Нагадаємо, в минулому місяці журналісти з’ясували, що сторонні додатки можуть отримувати доступ до листів у Gmail. При цьому часто самі користувачі не розбираються, на що дають згоду, встановлюючи такі додатки, а Google не намагається їх інформувати про подібні ризики. В 2017 році сам сервіс Gmail мусив виправдовуватися за сканування листів й оголосив про те, що припинить цю практику.