У додатку для фітнес-трекерів знайшли розташування військових баз США

У додатку для фітнес-трекерів знайшли розташування військових баз США

12:37,
29 Січня 2018
2832

У додатку для фітнес-трекерів знайшли розташування військових баз США

12:37,
29 Січня 2018
2832
У додатку для фітнес-трекерів знайшли розташування військових баз США
У додатку для фітнес-трекерів знайшли розташування військових баз США
Автори:
Додаток для фітнесу Strava за два роки через GPS зібрав дані про маршрути 27 мільйонів бігунів, велосипедистів та інших користувачів трекерів.

Як повідомляє The Washington Post, серед зібраних маршрутів виявилися й дані про американські військові бази. На The Global Heat Map виявилися підсвіченими як ті бази, про які вже відомо, так і ті, які американські спецслужби намагалися зберегти в таємниці.

 

Фрагмент з The Global Heat Map. Кольором виділено місця, популярні серед бігунів чи велосипедистів. Чим яскравіший колір - тим більше людей користуються цим маршрутом.

Карта була представлена ще в листопаді 2017 року. Однак тепер на неї звернув увагу австралієць Натан Расер (Nathan Ruser), який роздивився на ній цікаві деталі. Він помітив на ній маршрути пробіжок американських військових у Сирії. У місцях, де карта повністю темна, при наближенні можна роздивитися підсвічені маршрути, залишені власниками трекерів.

 

Фрагмент карти, створеної Strava, з Кандагарського аеродрому в Афганістані, зроблений за допомогою відстеження активності фітнес-трекерів.

Як зазначає The washington Post, на карті можна чітко побачити й межі російської авіабази Хмеймім в Сирії. Так само на картах видно й турецькі військові бази. Усе ж, американські серед них усіх є найбільш помітними.

 

Американські пости навколо Мосула (Ірак). Джерело: Twitter.

У Військово-повітряних силах США не уточнили, чи є якісь правила для військових щодо використання фітнес-трекерів. Однак у відомстві вивчають дані з додатка та можливі наслідки використання створеної карти.

Компанія Strava запевнила, що працює над тим, аби користувачі більше знали та цікавилися своїми налаштуваннями приватності.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens детально писав про те, як оцінити ризики для своєї цифрової безпеки. Серед інгошо, в ньому згадувалися й фітнес-трекери та дані, які вони збирають щодо користувачів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
CNBC
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду