Німецька розвідка вважає, що кібератака на їх урядові мережі походила з РФ

Німецька розвідка вважає, що кібератака на їх урядові мережі походила з РФ

14:40,
11 Квітня 2018
1801

Німецька розвідка вважає, що кібератака на їх урядові мережі походила з РФ

14:40,
11 Квітня 2018
1801
Німецька розвідка вважає, що кібератака на їх урядові мережі походила з РФ
Німецька розвідка вважає, що кібератака на їх урядові мережі походила з РФ
Автори:
У Федеральному відомстві з охорони конституції Німеччини вважають, що за нещодавно викритий кібернапад на комп'ютерні мережі уряду ФРН, найімовірніше, відповідальна Росія.

Про це  11 квітня заявив Ганс-Ґеорґ Маассен (Hans-Georg Maaßen) — керівник відомства, яке займається переважно контррозвідувальною діяльністю, передає Reuters.

Нагадаємо, наприкінці лютого стало відомо, що інформаційна мережа уряду Німеччини «Берлін-Бонн» (IVBB), яка вважається особливо надійно захищеною, зазнала хакерських атак. 

«Ми оцінюємо це як кібератаку російського походження», — заявив пан Маасен.

Керівник німецького відомтсва додав, що атаку класифікували як «просунуту постійну загрозу» (advanced persistent threat, APT). Таким чином експерти визначають настільки потужний та комплексний кібернапад, який може здійснюватися лише державною установою.

Водночас керівник спецслужби наголосив, що у таких випадках не може бути впевненим у походженні атаки на всі 100 %. За його словами, не можна виключати й того, що хакери мали намір створити враження російської атаки. Проте Ганс-Ґеорґ Маассен додав, що російський слід у цьому злочині має «високу ймовірність».

ІТ-експерти країн Заходу пов'язували напад з угруповання APT28 з Росії, яке звинувачували в кібератаках на німецькі та американські органи влади. Проте Ганс-Ґеорґ Маассен повідомив, що доказів, що це була саме ця група хакерів, вони не знайшли.

Він також нагадав, що сама кібератака не завдала практично жодної шкоди: хакерам не вдалося отримати доступ до даних мережі.

ЗМІ, проте,  повідомляли, що в результаті атаки зловмисники вкрали протокол переговорів про вихід Великої Британії з Євросоюзу, а також документи, що стосуються переговорів з Україною і Білоруссю.

Нагадаємо, у лютому Сполучені Штати і Британія звинуватили Росію поширенні вірусу-вимагача NotPetya в червні 2017 року. Цей вірус порушив діяльність компаній по всій Європі, головним чином в Україні. У РФ відкидають ці звинувачення.

А міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) заявила, що кібератаки є найбільшою загрозою для глобальної стабільності.

Пізніше Генеральний секретар Організації Об'єднаних націй (ООН) Антоніу Ґутерріш (Antonio Guterresas) закликав до об’єднання світової спільноти для боротьби з кіберзлочинцями.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
PAP
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду