Хакери, які зламали урядову мережу ФРН, не отримали звідти даних – ЗМІ
Хакери, які зламали урядову мережу ФРН, не отримали звідти даних – ЗМІ
Про це повідомляє DW з посиланням на німецьке видання Bild am Sonntag.
Нагадаємо, наприкінці лютого стало відомо, що інформаційна мережа уряду Німеччини «Берлін-Бонн» (IVBB), яка вважається особливо надійно захищеною, зазнала хакерських атак. ІТ-експерти країн Заходу пов'язують її із угруповання APT28 з Росії. Згодом ЗМІ повідомили, що в результаті атаки зловмисники вкрали протокол переговорів про вихід Великобританії з Євросоюзу, а також документи, що стосуються переговорів з Україною і Білоруссю.
За словами джерела Bild am Sonntag у спецслужбах, хакери справді змогли проникнути в сервери міністерства закордонних справ Німеччини. Вони зробили це через мережеву інфраструктуру курсів підвищення кваліфікації для німецьких дипломатів. Зловмисники встановили на комп'ютерах шкідливі програми, однак їм не вдалося отримати доступ до мережі за межами цього з'єднання. Зокрема, у хакерів не було доступу до документів МЗС Німеччини та прав адміністратора.
Злом був здійснений ще наприкінці 2016 року, а виявлений наприкінці 2017-го. Його вже локалізовано, але наразі не ліквідовано.
Нагадаємо, у лютому Сполучені Штати і Британія звинуватили Росію поширенні вірусу-вимагача NotPetya в червні 2017 року. Цей вірус порушив діяльність компаній по всій Європі, головним чином в Україні. У РФ відкидають ці звинувачення.
А міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) заявила, що кібератаки є найбільшою загрозою для глобальної стабільності.
Пізніше Генеральний секретар Організації Об'єднаних націй (ООН) Антоніу Ґутерріш (Antonio Guterresas) закликав до об’єднання світової спільноти для боротьби з кіберзлочинцями.