Комітет з розвідки Сенату США впевнений, що Росія впливала на вибори президента

Комітет з розвідки Сенату США впевнений, що Росія впливала на вибори президента

09:36,
6 Жовтня 2017
2806

Комітет з розвідки Сенату США впевнений, що Росія впливала на вибори президента

09:36,
6 Жовтня 2017
2806
Комітет з розвідки Сенату США впевнений, що Росія впливала на вибори президента
Комітет з розвідки Сенату США впевнений, що Росія впливала на вибори президента
Автори:
Представники Комітету з розвідки Сенату США схвалили висновки американської розвідки щодо того, що Росія здійснювала вплив на вибори президента Америки в 2016 році.
Про це відомство заявило на прес-конференції 4 жовтня, пише The Washington Post.

Сенатор та очільник комітету Річард Бур (Richard Burr) наголосив, що відомство погоджується з висновками розвідувальних органів США щодо того, що стоїть за зломом серверів Демократичної партії США та електронної пошти керівника передвиборчої кампанії Гілларі Клінтон Джона Подести.

«Але ми не закриваємо це розслідвання», - наголосив пан Бурр.

Він також зазначив, що «питання про змову все ще залишається відкритим» і не буде вирішено до завершення роботи комітету, який має дедлайн до початку першого сезону 2018 року.

Заступник голови комітету, сенатор Марк Ворнер (Mark R. Warner) повідомив, що комітет провів інтерв'ю з понад 100 людьми та переглянув понад 100 тисяч документів, чимало з яких належать розвідникам, оточенню президента США Дональда Трампа та колишніх членів адміністрації Барака Обами. 

Пан Бур повідомив, що Комітет планує провести додаткові 25 опитувань цього місяця. Очікується, що до них долучаться й представники IT-компанії Google.

Останнім часом Комітет зосереджує увагу на ролі соціальних мереж у цій справі. Як відомо, у Facebook та Twitter поширювалися оманливі рекламні оголошення, які публікувалися з російських акаунтів.

Пан Ворнер наголосив, що технічні гіганти почали більш серйозно ставитися до питання про втручання Росії, і що комітет «бачить підвищення рівня співпраці».

«Спочатку мене дуже турбувало, що деякі з компаній-соціальних мереж серйозно не сприймали цю загрозу. Аде я думаю, що тепер вони вже її усвідомили», - каже він.

«Не можна пройти повз це і думати, що Росія зараз не активна», - додав Річард Бурр.

Комітет з розвідки США також закликав до «жорсткішого всебічного підходу» до цієї справи, аби не допустити подібної ситуації на майбутніх виборах у США.

У відповідь чинний президент США Дональд Трамп заявив у Twitter, що Комітету з розвідки сенату США слід було б звернути увагу на непрофесійну роботу низки американських ЗМІ.

«Чому Комітет з розвідки Сенату не подивиться на фейкові агенції новин у нашій країні, щоб побачити, як багато наших новин є неправдивими?», - написав він.

Як писав MediaSapiens, у липні американські конгресмени попросили компанію Facebook дати свідчення про втручання Росії у вибори.

У вересні у Facebook заявили, що виявили низку платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року (й зокрема в період виборів в США). Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії. Близько 10 млн людей побачили у Facebook пов’язану з Росією рекламу. 

Сенат США запросив у Facebook більше даних про російську кампанію з втручання у вибори. Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг повідомив, що компанія надасть усю знайдену інформацію владі США та продовжуватиме розслідувати цю справу. 

Також до Конгресу США для надання свідчень в рамках розслідування про втручання Росії в американські вибори 2016 року запросили керівників компаній Alphabet (Google) та Twitter.

Нещодавно стало відомо, що соцмережа Twitter закрила 220 російських акаунтів через зв'язок з виборами в США.

У свою чергу президент США Дональд Трамп назвав заяву Facebook про ймовірне втручання Росії в вибори президента США через рекламу в соцмережах містифікацією.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
cnbc.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду