Росія отримала вихідний код системи кіберзахисту Пентагону - Reuters
Росія отримала вихідний код системи кіберзахисту Пентагону - Reuters
Як повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела, мова йде про систему ArcSight. Компанія HP дозволила російському міністерству проглянути вихідний код програмного забезпечення аби отримати необхідну сертифікацію для його продажу у російському державному секторі. Про це свідчать нормативні документи, які отримало агентство, а також цю інформацію підтвердила представниця компанії.
Шість колишніх працівників розвідки США, а також колишні співробітники ArcSight заявили, що вивчення вихідних кодів може допомогти Москві виявити слабкі сторони програмного забезпечення та краще спланувати потенційні кібератаки на систему.
Незважаючи на потенційні ризики для Пентагону, ніхто з співрозмовників Reuters не знає про будь-які випадки хакерських зламів чи кібершпигунства, які стали можливими в процесі самого розгляду коду.
Перегляд коду ArcSight відбувся минулого року, коли Вашингтон звинуватив Москву в кібератаках проти американських компаній, політиків та державних установ, включаючи Пентагон. Росія неодноразово заперечувала ці звинувачення.
«Цей випадок з Hewlett Packard демонструє зростаючий тиск на американські технологічні компанії. Вони мають зважувати свою роль як як захисників кібербезпеки США та водночас вести бізнес з супротивниками Вашингтона, такими як Росія та Китай», - пише Reuters.
Нагадаємо, спецслужби США представили звіт щодо причетності Росії до кібератак на Сполучені Штати. MediaSapiens публікував фрагменти з нього. У відкритій частині звіту йдеться про те, що наказ почати кампанію довкола виборів віддав Володимир Путін. Це було покликано збільшити шанси на перемогу Дональда Трампа, дискредитуючи його суперницю Гілларі Клінтон. Мета такої кампанії — підірвати довіру американців до виборчого процесу та зменшити шанси Клінтон на перемогу.
Також Джеймс Клеппер, який раніше очолював національну розвідку США, стверджував, що основною загрозою національній безпеці США є кібератаки.