Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Microsoft назвала масштабну кібератаку тривожним сигналом
Розробник заявив, що дії органів влади, які зберігали інформацію про вразливі місця програмного забезпечення, спричинили «значну шкоду», пише BBC.
Вірус WannaCry скористався вразливістю в останній версії Microsoft Windows, яку вперше виявила американська розвідка.
«Раніше ми вже бачили, як дані про вразливість системи, які збирало ЦРУ, з'явилися на WikiLeaks. Зараз вкрадені в АНБ дані про вразливість завдали удару користувачам по всьому світу», - написав у своєму блозі президент Microsoft Бред Сміт.
«Якщо провести паралелі зі звичайною зброєю, то рівноцінним сценарієм у даному випадку стала б крадіжка в американської армії ракет «Томагавк», вважає пан Сміт.
За його словами, влада повинна не просто фіксувати дані про уразливість, а передавати їх розробникам, щоб вони могли усувати ці недоліки та підвищувати безпеку комп'ютерних мереж.
Microsoft у березні випустила оновлення, яке має посилити захист комп'ютера, але багато користувачів досі ним не скористалися.
«Кібератаки стають складнішими, немає іншого способу для користувачів захистити свою інформацію, окрім оновлення програмного забезпечення», - додав президент компанії-розробника.
Комп'ютерний вірус-вимагач WannaCry блокував доступ до файлів на дисках комп'ютерів, вимагаючи грошей за відновлення доступу. Найбільше від нього постраждали Британія і Росія.
Усього вірус пошкодив дані з 200 тисяч комп'ютерів.
Експерти з питань комп'ютерного захисту кажуть, що варто чекати ще однієї атаки, яку може бути неможливо зупинити.