США офіційно вдалися до кіберзброї проти ІДІЛ
Про це повідомляє The New York Times.
Атаки на ІДІЛ в Інтернеті відтепер відбуватимуться одночасно з більш традиційними методами боротьби.
«Ми скидаємо кібербомби. Ми ніколи не робили цього раніше», - сказав днями заступник міністра оборони США Роберт Уорк.
Джерела NYT повідомляють, що США почали свої атаки проти «Ісламської держави»з включення в комп'ютерні мережі ісламістів власних співробітників з метою вивчення звичок лідерів бойовиків.
За даними видання, потім Америка планує також за допомогою фальшивих наказів від лідерів ІДІЛ відправляти терористів до найбільш уразливі для атак безпілотників та місцевих збройних сил районів. Крім того очікується, що кіберзброя дозволить підірвати можливості «Ісламської держави» з вербування нових прихильників, комунікації між командирами і бойовиками, а також зі здійснення таких щоденних операцій, як, наприклад, грошові виплати терористам.
Кампанія проводиться за допомогою невеликої кількості «національних команд місії» - новостворених кібер-підрозділів, які ввійшли в сили Спеціальних операцій.
Як повідомляє NYT, Агентство національної безпеки (АНБ) США, яке спеціалізується на електронному спостереженні, протягом багатьох років інтенсивно слідкували за бойовиками Ісламської держави. Адже терористи активно використовують Інтернет для координації власних дій. Однак військовий аналог АНБ – Кіберкомандування, - раніше зосереджувалося в основному на загрозах з Китаю, Росії, Ірану і Північної Кореї, звідки найчастіше надходили кібератаки в бік США.
Однак президент країни Барак Обама заявляв про прагнення використовувати секретну кіберзброю саме в боротьбі з ІДІЛ.
NYT зазначає, що сам факт того, що США почали офіційно говорити про використання нового виду зброї є великим кроком, адже ще 4 роки тому керівництво держави не зізнавалося публічно в розробці кіберзброї й не підтверджувало свою роль в жодних атаках на комп’ютерні мережі.
Нагадаємо, у лютому терористичне угрупування ISIS опублікувало 25-хвилинне відео, у якому погрожувало засновнику соцмережі Facebook Марку Цукербергу і CEO мікроблогу Twitter Джеку Дорсі. Терористи стверджують, що володіють понад 15 тисячами акаунтів в соціальних мережах.
Нагадуємо, що користувачі Google, які будуть вводити в пошуковику екстремістські запити, у видачі отримають сайти антирадикальної спрямованості. Пілотний проект Google, спрямований на боротьбу онлайн-діяльністю терористичних організацій, у тому числі ІДІЛ, запустять паралельно з алгоритмом, що полегшує ідентифікацію екстремістського відео в мережі.