Польща може стати об’єктом атаки російських хакерів
Так вважає Ярослав Якімчик, головний редактор порталу Cyberdefence, повідомляє Польське радіо.
Експерт звертає увагу, що повноваження з питань кібербезпеки розкидані по різних польських інституціях. Якімчик нагадує, що в Польщі в цій сфері щойно прийнята стратегія дій.
У цьому контексті експерт згадує про недавні атаки хакерів на портали шведських газет. На російський слід у цьому випадку вказує чимало чинників, а Швеція все частіше стає об’єктом зацікавлення, також російських спецслужб, розвідки.
«Те, що російська розвідка стежить за Швецією, за екстремістськими організаціями в цій країні, за націоналістами та радикалами, ми знаємо з останнього рапорту шведської служби безпеки і контррозвідки SÄPO», - сказав він.
У контексті інформаційної війни Росія також активно працює в країнах Балтії. У 2007 році були численні хакерські атаки на естонські урядові портали. Атаки досягли свого піку, коли в центрі Таллінна демонтували радянський пам’ятник.
З тих пір Естонія зробила чимало висновків: нині уряд Естонії працює над переносом електронної системи уряду країни до віртуальної обчислювальної хмари.
Раніше в США визнали, що основною загрозою їхній нацбезпеці є кібератаки. 30 січня з'явилися повідомлення, що американські збройні сили запланували створити додаткові підрозділи для ведення кібервійни, в яких працювали б не військовослужбовці.
Нагадуємо, що Google офіційно відкрив доступ до сервісу захисту від DDOS-атак — проекту «Щит». Платити за користування сервісом адміністраторам сайтів не треба, достатньо заповнити спеціальну форму і надати Google інформацію про свій ресурс.