У МВС Росії безуспішно намагалися зламати мережу «ТOR»
Про це пише «КоммерсантЪ».
На думку видання, ідентифікувати користувачів мережі «Tor» виявилося складніше, ніж уявлялося раніше.
Інститут, який входить в Об'єднану приладобудівну корпорацію «РОСТЕХ», уклав контракт на 10 мільйонів рублів з юридичною фірмою «Плешаков, Ушкалов і партнери», уточнює видання. Як випливає з інформації, розміщеної на сайті держзакупівель, юристи знадобилися організації для «підготовки правової позиції щодо порядку розірвання» чотирьох держконтрактів між інститутом і структурою МВС Росії «Спеціальна техніка і зв’язок».
За інформацією видання, один з чотирьох згаданих контрактів передбачав дослідження можливості отримати інформацію про користувачів анонімної мережі «Tor» та їхнього обладнання. Ще один контракт передбачав «створення апаратно-програмного комплексу з проведення негласного і прихованого віддаленого доступу до оперативно значимої інформації на цільовій електронно-обчислювальній машині».
Як відомо, за допомогою системи проксі-серверів «Tor» і відповідного програмного забезпечення користувачі можуть зберігати анонімність в інтернеті при відвідуванні сайтів, публікації матеріалів, відправці повідомлень і при роботі з іншими додатками.
Нагадуємо, що колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден, відомий масштабними витоками секретної інформації про програми електронного стеження США, на церемонії нагородження норвезькою премією імені Б'єрнстьєрна Б'єрнсона розкритикував спроби російської влади контролювати інтернет і сказав, що опинився в РФ не зовсім по своїй волі.
Також, як писав MediaSapiens, Google, Apple і Microsoft відмовилися надавати владі США повідомлення користувачів. Міністерство юстиції США неодноразово вимагало від компаній відкрити доступ до листування підозрюваних.