Винахідник інтернету Тім Бернерс-Лі закликає прийняти мережевий «білль про права»
Винахідник інтернету Тім Бернерс-Лі закликає прийняти мережевий «білль про права»
За словами Тіма Бернерса-Лі, незалежність та свобода мережі все частіше піддається загрозам з боку урядів а також великих корпорацій. Нові правила необхідні, щоб захистити «відкриту, нейтральну» систему.
«Нам усім потрібна глобальна конституція, білль про права», – сказав Тім Бернерс-Лі через 25 років після написання перших чернеток майбутньої WWW.
План щодо створення інтернет-конституції є частиною великої ініціативи Бернерса-Лі під назвою «Web we want» («Мережа, якої ми потребуємо»). Винахідник інтернету закликає генерувати аналогічний білль про права в кожній країні. Він сподівається, що формулювання будуть підтриманні урядами, громадськими організаціями та корпораціями.
«Поки ми не маємо відкритого, нейтрального інтернету, ми не можемо не турбуватися, що відбувається за дверима, ми не можемо мати відкритого уряду, гарної демократії, охорони здоров’я, об’єднаних спільнот та розмаїття культури. Не наївно думати, що ми можемо це мати, а наївно думати, що ми можемо отримати це, нічого не роблячи», – каже експерт.
Тім Бернерс-Лі є запеклим критиком американських та британських спецслужб, які стежать за громадянами. Він стоїть на позиціях гарантування безпеки користувачів та конфіденційності.
Принципи приватності, свободи вираження та надійної анонімності будуть відображені у проекті майбутньої Magna Carta.
«Наші права з кожного боку порушуються все більше й більше, – каже Бернерс-Лі. – Є небезпека, що ми звикнемо до цього. Тому я хочу використати 25 річницю для всіх нас і зробити це: знову взяти інтернет до рук і означити мережу, якої ми потребуємо, на наступні 25 років».