Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Світові держави домовилися про ненапад у кіберпросторі
Про це повідомляє «Коммерсантъ» із посиланням на доповідь групи урядових експертів ООН з міжнародної інформаційної безпеки.
20 країн світу вперше домовилися обмежити свої дії в інформаційному просторі. Держави зобов’язуються не атакувати об’єкти критично важливої інфраструктури. При цьому вони будуть боротися зі спробами хакерів здійснювати диверсії з їхньої території.
В число країн, які домовилися про ненапад у кіберпросторі, входять США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція, Бразилія, Японія, Південна Корея та Ізраїль.
Досягти домовленостей країни змусила зростаюча кількість кіберзагроз.
«У глобальному середовищі інформаційно-комунікаційних технологій простежуються тенденції, що викликають занепокоєність, включаючи різке збільшення кількості інцидентів, пов’язаних зі зловмисним використанням подібних технологій державами та недержавними гравцями», — сказано в документі.
Робота над текстом документу тривала декілька років. Очікується, що документ надійде на обговорення до Генеральної асамблеї ООН.
У кінцевий варіант документу, як пише Politico, не увійшла пропозиція США поширити міжнародні норми права на кіберпростір. Проти нього виступили Росія, Білорусь, Китай та інші країни, які вирішили, що таке рішення може закріпити гегемонію США в кіберпросторі. Також до тексту не потрапила пропозиція США про можливість використання силових методів для відповіді на кібератаки - представники Китаю виступили проти, оскільки це призвело би до мілітаризації кіберпростору.
Нагадуємо, що 7 серпня посадові особи США повідомили телерадіокомпанії NBC про складну хакерську атаку Росії на систему внутрішньої пошти Генштабу Пентагону, яка сталася наприкінці липня.
За словами джерел NBC, вони підозрюють російських хакерів у скоординованій атаці через акаунти в соціальних мережах. Поки американські військові не готові з упевненістю говорити про те, що атака була санкціонована владою РФ. Однак, враховуючи масштаби атаки, чиновники певні, що «Це точно була роботи держави-актора».