США: хакери викрали дані про мільйони держслужбовців
Про це повідомила BBC.
Офіс управління кадрами федерального уряду заявляє, що у хакерів могли опинитися досьє майже чотирьох мільйонів державних службовців, у тому числі й тих, хто вийшов на пенсію.
Представник комітету з розвідки сенату США, сенатор Сьюзан Коллінз, заявила, що цей напад - справа рук хакерів з Китаю. Атака, за її словами, є прикладом того, як іноземна держава успішно намагається отримати відомості про осіб з допуском до закритої інформації.
Представниця Держдепартаменту Марі Гарф відмовилася підтвердити, що за хакерською атакою стоїть уряд Китаю: «У світі існує безліч структур, які здатні це зробити, і, на жаль, їхня кількість продовжує зростати».
Посольство Китаю в Вашингтоні застерігає від «поспішних висновків». Прес-секретар дипломатичного відомства сказав агенції Reuters, що звинувачення «не відповідальні та контрпродуктивні».
Повні масштаби хакерської атаки наразі невідомі, однак є підстави думати, що вона могла охопити всі федеральні відомства.
У базі даних Офісу управління кадрами міститься інформація про рід діяльності кожного праці, оцінки ефективності його роботи, його професійна підготовка та інші подібні дані.
Також поки невідомо, чи отримали хакери доступ до особистих даних працівників спецслужб.
Офіс управління кадрами має намір розіслати повідомлення всім службовцям, яких зачепив цей хакерський напад.
Завдяки новій системі кіберзахисту Einstein Офіс управління кадрами зміг виявити хакерську атаку в квітні цього року. Інцидент розслідує ФБР.
У листопаді минулого року хакери оприлюднили досьє 25 тисяч працівників міністерства національної безпеки США, а також тисяч інших службовців федерального уряду.
1 квітня президент США Барак Обама підписав указ, згідно з яким підозрюваних у кіберзлочинах вноситимуть у санкційні списки.