Протести щодо проекту Цукерберга Internet.org зростають
Про це повідомляє BBC.
Загалом 67 правозахисних організацій у сфері цифрових технологій, включаючи рух за свободу в Уганді (Freedom Uganda), організацію Usuarios Digitales в Еквадорі та індонезійську ICT Watch, написали лист засновникові Facebook Маркові Цукербергу, висловивши свої побоювання щодо ініціативи Internet.org.
Вони наголосили, що проект загрожує свободі вираження поглядів, приватності та принципові мережевого нейтралітету.
Facebook продовжує відстоювати свою позицію.
«Ми переконані, що все більше і більше людей, отримуючи доступ до інтернету, побачать його переваги і захочуть використовувати ще більше сервісів» - відповів прес-секретар компанії на питання BBC.
«І ми настільки в це віримо, що працюємо з операторами, пропонуючи людям основні сервіси безкоштовно. Переконані, що нові користувачі швидко захочуть вийти за рамки основних і почнуть платити за нові можливості», - додав він.
Раніше Цукерберг зазначав, що інтернет-нейтральність не суперечить наданню інтернет-доступу тим, хто його потребує.
У серпні 2013 року Цукерберг запустив фонд Internet.org, в який входять також Ericsson, Nokia, Samsung, Opera Software, Qualcomm і ряд інших компаній. Його основною метою є надання безкоштовного доступу до інтернету для п'яти мільярдів чоловік по всьому світу (в основному, мова йде про населення бідних африканських країн).
На початку травня Facebook відкрив Internet.org для розробників, які можуть створювати більше додатків на підтримку платформи, у відповідь на критику.
Зараз Internet.org запущений в одинадцяти державах: Гватемалі, Колумбії, Гані, Замбії, Танзанії, Кенії, Індії, Бангладеш, Індонезії, Малаві і на Філіппінах. Кількість людей, які вперше зайшли до мережі завдяки цій ініціативі, становить дев'ять мільйонів, а кількість сервісів, доступних безкоштовно, перевищила сотню.
Станом на 18 травня число тих, хто завдяки цій ініціативі отримав можливість користуватися інтернетом досягло мільярда.