Дві третини журналістів-розслідувачів США вважають, що держава стежить за ними
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Дві третини журналістів-розслідувачів США вважають, що держава стежить за ними
Такі результати опубліковані на сайті Pew Research Center. Опитані вважають, що американський уряд стежить за їх дзвінками, e-mail-листуванням та іншими онлайн-комунікаціями.
В опитуванні взяли участь 671 член організації, яка називається «Журналісти-розслідувачі та редактори» (Investigative Reporters and Editors (IRE)), до складу якої входять репортери, продюсери, редактори, фахівці з баз даних та фотожурналісти.
Репортери, які висвітлювали питання національної безпеки, зовнішньої політики, у більшості переконані, що за їх даними стежать (71%). Серед тих, хто висвітлює інші теми, таких 62%.
Однак незважаючи на такі підозри, це не зупинило журналістів від роботи над темами. Лише 14% заявили, що приймали рішення не продовжувати розслідування.
Щодо захисту від цифрових загроз таких як стеження або хакерські атаки, то журналісти-розслідувачі не зберігають інформацію там, де вона може бути доступною для інтернет-провайдерів. Лише 2% «дуже довіряють» провайдерам і вірять, що ті можуть захистити їх інформацію. 71% не дуже довіряють провайдерам або не довіряють зовсім.
Серед тих журналістів, які працюють на певне ЗМІ (589 з 671) половина зазначила – вони не вірять, що ЗМІ зможе захистити їх та джерела інформації від стеження та харкерських атак, інша половина (47%) переконана, що ЗМІ роблять достатньо для захисту.
Опитування PewResearchCenter вважаються найґрунтовнішими серед медіадосліджень США. Щороку організація публікує звіт «Стан медіа», який представляє зміни в медіабізнесі, в поведінці аудиторії, у впливові соціальних мереж.