До кібератаки на Пентагон причетний британський хакер
Про це повідомляє Reuters з посиланням на урядові джерела та експертів.
Водночас невідомо, чи причетний Джунаїд Хуссейн саме до цієї кібератаки.
Інформагентству не вдалося отримати коментар британця.
Як зазначає Reuters, 2012-го року 20-річного Хуссейна засудили до 6-місячного тюремного ув’язнення за викрадення адресної книги колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Тоні Блера з електронної пошти його радника.
Зловмисник визнав себе винним у тому, що використовував адресну книгу, подаючи фальшиві сигнали на телефонну гарячу лінію з боротьби проти тероризму.
Хуссейн мешкав у Бірмінгемі і, згідно з британськими медіа, десь в останні 2 роки переїхав до Сирії.
Американські та європейські слідчі з’ясовують, чи хакерську атаку на CENTCOM було вчинено саме звідти.
Вони вважають, що Хуссейн був головною особою, що стоїть за Twitter-аккаунтом, що діє під псевдонімом Abu Hussain al Britani.
Було виявлено також зв'язок цього аккаунту із CyberCaliphate, після того, як минулого тижня ця хакерська група взяла на себе відповідальність за кібератаки проти Albuquerque Journal у штаті Нью-Мексико, а також телевізійної станції WBOC у штаті Делавар.
Аккаунт було вимкнено у вівторок. Неназване урядове джерело заявило, що ним, крім Хуссейна, могли користуватися й інші особи.
Алекс Кассірер (Alex Kassirer) – аналітик приватної компанії Flashpoint Global Partners, яка відстежує в Інтернеті екстремістські повідомлення для урядових відомств і приватних клієнтів, заявила, що Хуссейн допомагав «Ісламській державі в Іраку і Леванті» (ISIS) вербувати хакерів для CyberCaliphate. Вперше повідомлення цієї кібергрупи з’явилося у мережі 11 вересня 2014 ц.р.
Дружина Хуссейна повідомила на своєму Twitter-аккаунті, що її чоловіка було убито під час нальоту у Сирії безпілотника. Однак американські та європейські офіційні особи з питань безпеки цього не підтвердили.
CENTCOM – регіональне командування Міністерства оборони США, що діє у країнах Близького Сходу, Північної Африки та Центральної Азії
З серпня минулого року воно майже щоденно завдає повітряних ударів проти бойовиків, персоналу, військових об’єктів і техніки ISIS в Іраку та Сирії.
Як повідомляв MediaSapiens, у переддень хакерської атаки, CENTCOM оголосив про здійснену протягом доби серію нових бомбардувань.
Речник Міністерства оборони США полковник Стів Воррен (Steve Warren) заявив, що кібератака «завдала незручностей». Однак хакери-прихильники ISIS, наголосив він, не поставили під загрозу інформацію, пов’язану з військовими секретами.