Гленн Грінвальд обіцяє викрити санкціоноване прем'єром Нової Зеландії масове електронне шпигунство
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Гленн Грінвальд обіцяє викрити санкціоноване прем'єром Нової Зеландії масове електронне шпигунство
Відомий американський журналіст і юрист Гленн Грінвальд (Glenn Greenwald) погрожує прем’єр-міністру Джону Кі (John Key), який балотується на третій термін, оприлюдненням компрометуючої інформації, повідомляє The Guardian.
Йдеться про розкриття нових документів колишнього контрактника Агентства національної безпеки США (NSA) Едварда Сноудена, які нібито засвідчують, що Джон Кі схвалив масове стеження за громадянами Нової Зеландії і водночас «вводив в оману» громадськість країни.
Прем’єр-міністр категорично відкинув спрямовані проти нього звинувачення. «Двозначності не існує, - заявив він. – Жодного масового стеження немає й ніколи не було».
Грінвальд в інтерв’ю мережі 3 News відповів на це так: «Я повністю дотримуюся усього того, що вже казав».
Він також додав: «Я викривав масове стеження в усьому світі. Багатьом урядам не подобалося те, що я говорив. Однак досі я не бачив, щоби глава уряду втрачав гідність, опускався у бруд і починав тиснути на журналістів, а разом з ними дискредитувати журналістику».
Гленн Грінвальд, який перебуває у Новій Зеландії на запрошення скандально відомого німецького інтернет-підприємця Кіма Доткома (Kim Dotcom), наполягає на своєму. Він стверджує, що пред’явить документи, які спростовують заяви прем’єра. Вони нібито доводять, що влада цієї країни санкціонувала масове стеження за громадянами, поклавши це завдання на Урядове бюро комунікацій з безпеки (GCSB) – еквівалент американського АНБ.
Оприлюднення сенсації має відбутися цього понеділка у столиці – Окленді під час запланованого подвійного заходу під гучною назвою «Момент істини» (The Moment of Truth), інформує The Guardian. На ньому буде представлено засновану та фінансовану Кімом Доткомом «Інтернет-партію» (Internet party).
Партнери діють рука в руку. Гленн Грінвальд пообіцяв представити «нові докази» висунутих ним звинувачень, а Дотком – «викрити зв’язки між новозеландським політиком і Голлівудом у його справі».
Для більшого ефекту очікується відео-зв'язок із Джуліаном Ассанжем з посольства Еквадору у Лондоні. Кім Дотком вважає також можливою появу на великому екрані з Москви Едварда Сноудена.
Натомість Сполучені Штати домагаються від Нової Зеландії екстрадиції німецького підприємця, якого звинувачують у порушеннях авторського права, пов’язаних з діяльністю нині не існуючого сайту зі сховищем файлів Megaupload.
Гленна Грінвальда новозеландський прем’єр неодноразово зневажливо обзивав у пресі «дрібним доткомівським посіпакою». Однак солідне британське видання характеризує його як «автора відзначених премією Пулітцера сотень історій, що ґрунтуються на витоках викривальної інформації Едварда Сноудена стосовно масштабів стеження АНБ та його партнерами з Five-Eyes alliance, до яких належить і Нова Зеландія».
Згідно з опитуваннями, попри скандал, Джон Кі та очолювана ним право-центристська Національна партія (National Party) лишаються фаворитами виборчих перегонів. Під час голосування, що відбудеться наступної суботи, вони мають найбільші шанси на перемогу й, отже, бути обраними на третій термін, прогнозує The Guardian.