Микола Костинян запустив розсилку для журналістів про кібербезпеку

Микола Костинян запустив розсилку для журналістів про кібербезпеку

00:00,
28 Липня 2014
2287

Микола Костинян запустив розсилку для журналістів про кібербезпеку

00:00,
28 Липня 2014
2287
Микола Костинян запустив розсилку для журналістів про кібербезпеку
Микола Костинян запустив розсилку для журналістів про кібербезпеку
Медіатренер та журналіст Микола Костинян започаткував розсилку «Цифрова безпека для медійників». Проект має на меті підвищити обізнаність журналістів у питаннях кібербезпеки.

Засновник розсилки пояснив MediaSapiens, що створив її для медійників із просвітницькою метою. За його словами, однією із найбільших проблем українських журналістів (а також активістів та публічних осіб) є ставлення до цифрової безпеки.

«Ми не сприймаємо загрози серйозно, ми не переймаємося проблемою, ми нехтуємо навіть тими заходами безпеки, про які чудово знаємо і якими чудово вміємо користуватися, - розповів Микола Костинян. – Якщо ми задумаємося, усвідомимо, зрозуміємо, "прозріємо" - це буде навіть не 50% успіху, а значно більше».

Ідея розсилки, за словами медіаексперта, полягає в тому, аби розповісти саме про справжні випадки, що трапилися із реальними українськими організаціями.

«Кожен може переконатися, що це не десь там у Індії чи в Китаї щось таке відбувається - а ось тут, зовсім поряд, із людьми, яких ми знаємо. А, значить, ми теж не застраховані. Значить, треба щось робити», - пояснює Микола Костинян.

Окрім конкретних кейсів, до розсилки додаються короткі поради, як уникнути негараздів.

Наразі експерт підготував випуски про отримання доступу до сайту третіми особами, злам поштової скриньки, а також про втрату ноутбука. Їх можна переглянути в постійно діючому архіві проекту за цим посиланням. Надалі автор планує розповісти про питання приватності, шифрування, паролі, програмне забезпечення та ін.

Ініціатором та єдиним автором цього безстрокового проекту є Микола Костинян. Однак він сподівається, що до нього долучаться й інші експерти, які ділитимуться випадками зі своєї практики, пропонуватимуть власні теми.

Підписатися на розсилку можна тут.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
securityvoip.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду