Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Яндекс» вступив у полеміку з Путіним
Російський президент зробив таку заяву 24 квітня на медіафорумі «Загальноросійського народного фронту» в Петербурзі.
«Яндекс» підтвердив, що справді перші інвестиції він дійсно отримав від міжнародних інвесторів. Але «це звична справа для будь-якого інтернет-стартапу в будь-якій країні світу», цитує заяву Colta.ru.
Щодо реєстрації за кордоном, то у «Яндексі» твердять, що в середині 2000-их справді була зареєстрована компанія в Нідерландах, але це рішення було обумовлене особливостями корпоративного права, а не намірами мінімізувати податки.
У відповідь на заяву Путіна про те, що інтернет ̶ це спецпроект ЦРУ, у «Яндексі» нагадали російському президентові, що Росія ̶ одна з небагатьох країн, де в інтернет-галузі лідирують саме національні (російські) інтернет-компанії: зокрема «Яндекс» ̶ у пошуці, Mail.Ru ̶ в поштових сервісах, «Озон» ̶ в електронній торгівлі, «Вконтакте» та «Одноклассники» ̶ в соціальних мережах, а Qiwi ̶ в електронних платежах.
Нагадаємо, що у Росії відбувається тиск на соцмережі та робляться спроби взяти їх під повний контроль. Так, Павло Дуров, звільнений нещодавно з посади генерального директора«Вконтакте», зізнався, що Федеральна служба безпеки РФ зверталася до нього із проханням надати приватні дані організаторів ВК-груп Євромайдану. Крім цього він розповів, що прокуратура вимагала від нього закриття антикорупційної групи Олексія Навального у соцмережі.