Влада США вимагає від Google продажу браузера Chrome для відновлення конкуренції на ринку

Влада США вимагає від Google продажу браузера Chrome для відновлення конкуренції на ринку

13:30,
21 Листопада 2024
252

Влада США вимагає від Google продажу браузера Chrome для відновлення конкуренції на ринку

13:30,
21 Листопада 2024
252
Влада США вимагає від Google продажу браузера Chrome для відновлення конкуренції на ринку
Влада США вимагає від Google продажу браузера Chrome для відновлення конкуренції на ринку
Google кінця року представить альтернативну пропозицію, як відновити монополію на ринку браузерів.

Міністерство юстиції США та група штатів 20 листопада звернулися до федерального суду з вимогою змусити Google продати свій браузер Chrome, що може докорінно змінити бізнес компанії вартістю 2 трлн доларів і вплинути на конкуренцію в мережі. Про це повідомив The New York Times.

Запит поданий після знакового рішення судді Аміта П. Мехти з окружного суду США округу Колумбія, який визнав, що Google незаконно зберігає монополію в онлайн-пошуку. Суддя Мехта просив міністерство юстиції та штати, які порушили антимонопольну справу, представити свої позиції до 21 листопада, щоб виправити ситуацію з монополією на пошук.

Окрім продажу Chrome уряд попросив суддю Мехту надати компанії Google вибір: або операційну систему для смартфонів продати Android, або заборонити Google робити свої послуги обов’язковими для телефонів, які використовують Android для роботи. Якщо Google порушить ці умови або засоби захисту не допоможуть покращити конкуренцію, уряд може змусити компанію продати Android пізніше.

У своїй заяві американський уряд також попросив суддю заборонити Google укладати платні угоди з Apple та іншими компаніями щодо автоматичного вибору пошукової системи на смартфонах і в браузерах. Суд також повинен вимагати від Google дозволити пошуковим системам-конкурентам відображати результати компанії та отримувати доступ до її даних протягом десяти років, відповідно до вимог американського уряду.

Ці пропозиції є найбільш значущими засобами правового захисту, які вимагаються в справі щодо антимонопольного законодавства у сфері технологій у США, відколи міністерство юстиції попросило розбити Microsoft у 2000 році. Якщо суддя Мехта прийме пропозиції, вони зададуть тон у низці інших антимонопольних справ, які кидають виклик домінуванню в сфері технологій IT-гігантів, включаючи компанії Apple, Amazon та Meta.

Примус продати Chrome і Android буде одним з найгірших можливих результатів для Google. За даними Statcounter, на сьогодні безкоштовний браузер Chrome, випущений у 2008 році, охоплює 67% світового ринку браузерів. Пошукова система Google інтегрована в Chrome.

Android є найпопулярнішим програмним забезпеченням для мобільних пристроїв у світі, за оцінками Statcounter, охоплюючи 71% ринку. Система є відкритою, що дозволяє виробникам смартфонів, як Samsung, використовувати її. При цьому Google за це платити не доводиться, однак більшість пристроїв Android постачаються зі встановленими програмами Google.

Президент Google із глобальних справ Кент Вокер назвав пропозицію уряду «екстремальною».

«Надзвичайно широка пропозиція D.O.J. виходить за межі рішення суду. Це порушить низку продуктів Google — навіть за межами пошуку — які люди люблять і вважають корисними в повсякденному житті», — заявив він у блозі.

Google має намір подати власні пропозиції щодо усунення пошукової монополії до 20 грудня. Обидві сторони можуть змінити свої запити до того, як очікується, що суддя Мехта заслухає аргументи щодо засобів правового захисту навесні 2025 року.

Експерти з права заявили, що суддя Мехта може сприйняти запит про примусовий продаж Chrome скептично, зокрема через те, що спроба уряду роздробити Microsoft у 2000-х роках була скасована в апеляційній інстанції.

«Для уряду це буде важкий підйом», — сказав співробітник Стенфордської юридичної школи, який працював в антимонопольному відділі міністерства юстиції під час справи Microsoft, Дуг Меламед.

Фото: браузер Chrome / Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду