Meta випустила ШІ-модель, яка може навчати іншу без участі людини

Meta випустила ШІ-модель, яка може навчати іншу без участі людини

16:40,
21 Жовтня 2024
628

Meta випустила ШІ-модель, яка може навчати іншу без участі людини

16:40,
21 Жовтня 2024
628
Meta випустила ШІ-модель, яка може навчати іншу без участі людини
Meta випустила ШІ-модель, яка може навчати іншу без участі людини
Такий підхід відкриває шлях до створення автономних ШІ-агентів, які здатні навчатися на своїх помилках.

Meta запустила кілька нових моделей штучного інтелекту. Одна із них працює за принципом «оцінювач-самоучка» і може навчати інший штучний інтелект без участі людини. Компанія очікує, що це підвищить ефективність для підприємств, які використовують великі мовні моделі, повідомляє Reuters.

У серпні компанія анонсувала, що випустить модель ШІ, яка покладається на ту саму техніку «ланцюга думок», що використана в покращеній моделі o1 від компанії OpenAI. Нейромережа, навчена методом із підкріпленням аргументації для виконання складних міркувань, здатна створити довгий внутрішній ланцюжок думок під час аналізу.

Співробітники дослідницького підрозділу Metа, які займалися навчанням моделі оцінювача, використовували дані, згенеровані іншим штучним інтелектом, виключивши вплив людини на цьому етапі. Такий підхід відкриває шлях до створення автономних ШІ-агентів, які здатні навчатися на своїх помилках, сказали вони в коментарі Reuters.

Моделі, які самовдосконалюються, усувають необхідність у дорогому та неефективному процесі «навчання з підкріпленням на основі зворотного зв'язку від людини», пише видання.

«Ми сподіваємося, що в міру того, як ШІ ставатиме дедалі більш надлюдським, він зможе ефективніше перевіряти свою роботу. Тому він справді ефективніший, ніж середньостатистична людина», — прокоментував один із дослідників Джейсон Вестон.

Нагадаємо, у вересні Meta представила нову версію великої мовної моделі Llama 3.2, голосовий ШІ-помічник Meta AI, оновленні смартокуляри Ray-Ban та інші розробки.

У жовтні корпорація запустила ШІ-генератор для створення та редагування  відео Movie Gen.

Фото: ілюстративне / Cointelegraph

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду