Штучний інтелект дописав незакінчену симфонію Дворжака
Як повідомляє Vice, це стало частиною експерименту який почали в минулому році. Празьке рекламне агентство Wunderman звернулося до компанії AIVA з Люксембургу, яка займається саундтреками для фільмів, телевізійною рекламою і відеоіграми.
За словами генерального директора і співзасновника AIVA П'єра Барро (Pierre Barreau), штучний інтелект часто є абстрактним, тому це допоможе показати, на що здатні нейромережі і розвіяти багато страхів, пов’язаних зі штучним інтелектом.
“Ми хотіли побачити, можна ді позитивно використовувати штучний інтелект в творчому процесі. Тому що всі бояться штучного інтелекту, думаючи, що він замінить людей. Але я оптиміст, і думаю, що коли люди досить розумні і навчилися застосовувати його, це може бути дуже корисним”, — підкреслив творчий директор празького офісу рекламного агентства Річард Стібіц (Richard Stiebitz).
Твір прозвучить у Празькій філармонії вже у листопаді цього року.
Зазначимо, що нейромережі використовують для широкого спектру завдань. Так, Microsoft розробила нейромережу, що малює карикатури, американському радіожурналісту, що втратив голос, нейромережа дозволить знову повернутися в ефір. Компанія Adobe навчила нейромережу дуже точно відрізняти редаговані фотографії. З допомогою нейромережі можна згенерувати відеопромову Барака Обами та інших відомих осіб.
За допомогою штучного інтелекту навіть прогнозують успішність голлівудських фільмів.