Франція вводить податок для великих американських ІТ-компаній
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Франція вводить податок для великих американських ІТ-компаній
Про це 17 грудня заявив міністр економіки і фінансів країни Брюно Ле Мер, повідомляє RFI.
Очікується, що новий податок принесе до бюджету країни до 500 мільйонів євро на рік.
«Великі інтернет-компанії отримують прибуток завдяки французьким користувачам, і при цьому їх ставка оподаткування — на 14% менше, ніж у інших компаній», — наголосив міністр. Податком обкладатиметься в тому числі прибуток, отриманий від реклами та продажу особистих даних, уточнив Брюно Ле Мер.
Введення податку для інтернет-компанії запропонував президент Франції Еммануель Макрон під час виступу 10 грудня на тлі протестів «жовтих жилетів», які кілька тижнів тривають в країні. Очікується, що гроші, які перерахують до французького бюджету американські корпорації, покриють додаткові витрати на збільшення мінімальної оплати праці (SMIC) та інші запропоновані президентом заходи.
Раніше пан Макрон неодноразово говорив про необхідність ввести додатковий податок для великих ІТ-платформ. Він заявляв про це ще в 2017 році під час передвиборної кампанії.
А 27 серпня під час виступу перед послами президент Франції заявив, що вважає інтернет-простір «загальним благом», і назвав нові заходи по оподаткуванню «особистим пріоритетом».
Зараз податкова ставка для ІТ-гігантів становить близько 3% від обороту. Однак при цьому більшу частину прибутку компанії декларують не у Франції, а в країнах із більш сприятливою податковою політикою, зокрема Ірландії і Люксембургу. Через це торік Apple заплатила Франції 19 мільйонів євро податків при реальному обороті в 4 мільярди євро.
Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що американська корпорація Alphabet Inc. (Google) у 2016 році переказала на рахунок офшорної фірми 15,9 млрд євро, щоб уникнути сплати податків.
Торік улітку стало відомо, що Google виплатить Італії 306 млн євро через ухилення від сплати податків. Податкова поліція країни заявила, що за період з 2009 до 2013 року Google заробила в країні 1 млрд євро й заплатила податки на них не в повному розмірі.
У 2016 році Google пішла на схожу угоду з урядом Великобританії. Тоді компанія погодилася виплатити 185 млн доларів для погашення податкової заборгованість за період 2006-2011 рр.
Google також звинувачували у використанні фінансової схеми «голландський сендвіч» для ухилення від сплати податків ще в 2015 році. Bloomberg тоді оцінив обсяг зекономлених за допомогою «голландського сендвіча» коштів у 2015 році в 3,6 млрд. доларів, а в 2016-му році – в 15,9 млрд євро.
А в оприлюднених офшорних документах «Райські папери» знайшли схему Apple з ухилення від податків. Згідно них, компанія створила дочірні підприємства, які є податковими резидентами острова Джерсі. Таким чином компанія утримувала 252 млрд доларів у зоні з надзвичайно низькими податками.