Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Microsoft розробляє нейромережу, яка малює карикатури
Як розповіло видання The Next Web, це дві генеративні змагальні мережі (GAN). Перша — CariGeoGAN — визначає геометрію обличчя на фотографії і зіставляє її з карикатурною моделлю. А друга — CariStyGAN — виконує «перенесення стилю» або «охудожнює».
Систему навчили на декількох тисячах мальованих карикатур.
Щоб оцінити якість отриманих зображень, розробники провели два дослідження. Завдяки першому вони хотіли перевірити, що нейромережі вхоплюють риси людини й зображують їх в перебільшеній формі, як це роблять художники-карикатуристи. Респонденти проведеного опитування запевнили, що щодо цього карикатури CariGANs вигідно відрізняються від створених людьми.
Друге дослідження мало на меті визначити, чи можна відрізнити карикатури нейромережі від малюнків карикатуристів.
«Карикатури штучного інтелекту називали кращими, ніж намальовані вручну, в 22,95% випадків. Це означає, що наші результати колись зможуть ввести в оману користувачів, які подумають, що це справжні мальовані карикатури», — запевнили автори системи.
Розробники вважають, що їхня система створює карикатури, максимально схожі до намальованих художниками, — у порівнянні з усіма відомими досі методами.
CariGANs AI також може аналізувати кадри з відео і створювати карикатури з них. Для цього нейромережі достатньо одного кадру. Розробники вважають, що цей інструмент має великий потенціал для аніматорів.
Крім того, система здатна генерувати зображення зворотним шляхом: показути, як насправді виглядає людина з карикатури.