Що таке Google Pay та Apple Pay і навіщо вам це потрібно

Що таке Google Pay та Apple Pay і навіщо вам це потрібно

16:00,
11 Вересня 2018
8361

Що таке Google Pay та Apple Pay і навіщо вам це потрібно

16:00,
11 Вересня 2018
8361
Що таке Google Pay та Apple Pay і навіщо вам це потрібно
Що таке Google Pay та Apple Pay і навіщо вам це потрібно
Автори:
Нещодавно Google Pay залучила в партнери сім українських банків й ще раз привернула увагу до мобільних платежів та фінансових технологій. MediaSapiens коротко розповідає для вас про дві найпопулярніші мобільні платіжні системи для Android та iOS пристроїв та як ними користуватись.

Для тих, в кого гаджети на Android

Google Pay — це система мобільних платежів, яку створила компанія Google, що вже очевидно з її назви. Вона дає змогу оплачувати покупки за допомогою різноманітних гаджетів: смартфонів, планшетів, розумних годинників на Android.

В основі системи лежить технологія NFC (Near Field Communication), що дослівно перекладається як «зв'язок на невеликих відстанях». Вона забезпечує обмін даними між різними пристроями, які знаходяться поряд, в даному випадку — між гаджетом та платіжним терміналом.

Раніше Google Pay була відома під іншою назвою — Android Pay, але в 2018 році компанія вирішила провести ребрендинг системи. В Україну стара версія Android Pay прийшла ще в 2017 році. Однак в центрі уваги сервіс опинився знову через новину про підтримку Google Pay ще сімома українськими банками. Серед них «Приватбанк», «Ощадбанк», «УкрСиббанк», ПУМБ, «Банк Південний», «ТАСкомбанк», «Монобанк», «Альфа-Банк», «Банк Восток» і «ОТП Банк». Подивитись актульний перелік банків-партнерів завжди можна на сторінці самого сервісу. Це важливо, тому що Android Pay працюватиме тільки з картами тих банків, які підключені до системи.

На сайті є також перелік магазинів, сайтів та додатків-партнерів, у яких можна платити через систему та відеоінструкція про те як здійснювати платіж за допомогою Google Pay та як додати карту до системи.

 

Зараз Google Pay працює в двадцяти країнах світу, але в планах компанії в цьому році підключити ще три нові. Наскільки ця система популярна? Що ж, у США, де Google Pay був вперше запущений, згідно з опитуванням 2017 року 79% респондентів не мають або не користуються Google Pay. Прийняття нових технологій відбувається не так швидко, як хотілося б техногігантам.

А що там у Apple?

Для користувачів пристроїв на iOS в компанії Apple існує своя платіжна система під назвою Apple Pay. В Україні система працює з травня 2018 року й так само потребує наявності NFC модуля в гаджетах та прив’язки банківської карти. На сайті Apple є перелік банків, які підтримують цю систему.


Також Apple пропонує покрокову інструкцію, як налаштувати Apple Pay для iPhone, iPad, Apple Watch чи MacBook Pro. До речі, в останнього є цікава функція Touch ID, за допомогою якої можна підтверджувати покупки через відбиток пальця. А в iPhone це можна зробити через Face ID.

 Apple Pay працює в близько 30 країнах та може використовуватися й у тих країнах, які систему не підтримують. Головне, аби у вас була прив’язана карта банка-партнера Apple Pay.

Це безпечно?

Й у Google, й у Apple наголошують на безпеці своїх платіжних систем. Вони не зберігають й не передають нікуди дані платіжних карт, присвоюючи їм одноразові віртуальні номери. Навіть якщо номер перехоплять, вдруге його використати неможливо. А в разі втрати смартфона можна віддалено видалити усі дані з нього або заблокувати пристрій.

Проблема з використанням мобільних платіжних систем виникає лише через обмежену кількість POS-терміналів, які підтримують цю технологію. За даними Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА в 2017 році на 1 мільйон активних карток припадало в середньому лише 6,6 платіжних терміналів. В цій статистиці вирізняється лише Київ - у столиці ситуація з доступністю терміналів на 26% краща, ніж у середньому по країні. При цьому не усі з наведених в статистиці ЕМА терміналів підтримують NFC.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Droid Guy
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду