Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Що таке Google Pay та Apple Pay і навіщо вам це потрібно
Для тих, в кого гаджети на Android
Google Pay — це система мобільних платежів, яку створила компанія Google, що вже очевидно з її назви. Вона дає змогу оплачувати покупки за допомогою різноманітних гаджетів: смартфонів, планшетів, розумних годинників на Android.
В основі системи лежить технологія NFC (Near Field Communication), що дослівно перекладається як «зв'язок на невеликих відстанях». Вона забезпечує обмін даними між різними пристроями, які знаходяться поряд, в даному випадку — між гаджетом та платіжним терміналом.
Раніше Google Pay була відома під іншою назвою — Android Pay, але в 2018 році компанія вирішила провести ребрендинг системи. В Україну стара версія Android Pay прийшла ще в 2017 році. Однак в центрі уваги сервіс опинився знову через новину про підтримку Google Pay ще сімома українськими банками. Серед них «Приватбанк», «Ощадбанк», «УкрСиббанк», ПУМБ, «Банк Південний», «ТАСкомбанк», «Монобанк», «Альфа-Банк», «Банк Восток» і «ОТП Банк». Подивитись актульний перелік банків-партнерів завжди можна на сторінці самого сервісу. Це важливо, тому що Android Pay працюватиме тільки з картами тих банків, які підключені до системи.
На сайті є також перелік магазинів, сайтів та додатків-партнерів, у яких можна платити через систему та відеоінструкція про те як здійснювати платіж за допомогою Google Pay та як додати карту до системи.
Зараз Google Pay працює в двадцяти країнах світу, але в планах компанії в цьому році підключити ще три нові. Наскільки ця система популярна? Що ж, у США, де Google Pay був вперше запущений, згідно з опитуванням 2017 року 79% респондентів не мають або не користуються Google Pay. Прийняття нових технологій відбувається не так швидко, як хотілося б техногігантам.
А що там у Apple?
Для користувачів пристроїв на iOS в компанії Apple існує своя платіжна система під назвою Apple Pay. В Україні система працює з травня 2018 року й так само потребує наявності NFC модуля в гаджетах та прив’язки банківської карти. На сайті Apple є перелік банків, які підтримують цю систему.
Також Apple пропонує покрокову інструкцію, як налаштувати Apple Pay для iPhone, iPad, Apple Watch чи MacBook Pro. До речі, в останнього є цікава функція Touch ID, за допомогою якої можна підтверджувати покупки через відбиток пальця. А в iPhone це можна зробити через Face ID.
Apple Pay працює в близько 30 країнах та може використовуватися й у тих країнах, які систему не підтримують. Головне, аби у вас була прив’язана карта банка-партнера Apple Pay.
Це безпечно?
Й у Google, й у Apple наголошують на безпеці своїх платіжних систем. Вони не зберігають й не передають нікуди дані платіжних карт, присвоюючи їм одноразові віртуальні номери. Навіть якщо номер перехоплять, вдруге його використати неможливо. А в разі втрати смартфона можна віддалено видалити усі дані з нього або заблокувати пристрій.
Проблема з використанням мобільних платіжних систем виникає лише через обмежену кількість POS-терміналів, які підтримують цю технологію. За даними Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА в 2017 році на 1 мільйон активних карток припадало в середньому лише 6,6 платіжних терміналів. В цій статистиці вирізняється лише Київ - у столиці ситуація з доступністю терміналів на 26% краща, ніж у середньому по країні. При цьому не усі з наведених в статистиці ЕМА терміналів підтримують NFC.