До Google позиваються через відстеження геолокації без згоди юзера

До Google позиваються через відстеження геолокації без згоди юзера

11:10,
21 Серпня 2018
3249

До Google позиваються через відстеження геолокації без згоди юзера

11:10,
21 Серпня 2018
3249
До Google позиваються через відстеження геолокації без згоди юзера
До Google позиваються через відстеження геолокації без згоди юзера
Автори:
Каліфорнієць звинувачує компанію Google у порушенні приватності через те, що її сервіси продовжували відстежувати геолокацію користувача навіть після відключення відповідних налаштувань.

Про це повідомиляє DW.

«Google чітко вказував користувачам своєї операційної системи та мобільних додатків на те, що активація певних налаштувань перешкодить відслідковуванню геолокації користувачів. Ця інформація була неправдивою», — йдеться в позові.

Позивач вимагає компенсації, не наполягаючи на конкретній сумі.

Раніше журналісти AP з'ясували, що деякі додатки Google продовжують записувати інформацію про місцеперебування, навіть якщо користувач відключив відповідну функцію («Location History»). Приміром, дані зберігаються, коли відкрито додаток «Карти» чи під час пошуку. Крім того, автоматичне відстеження місцевого прогнозу погоди на телефонах з операційною системою Android також зберігає місце розташування користувачів. Аби ваше місцезнаходження не відстежувалося, потрібно також вимкнути збір цих даних в меню налаштувань «Web & App History».

Google визнала це, змінивши інформацію на своєму сайті, де тепер зазначається, що вимкнення історії геолокацій «не впливає на інші служби на вашому пристрої, пов'язані із відстежуванням місцеперебування». Зокрема йдеться про функцію «знайти мій пристрій», яка використовується у разі його втрати. До цього часу на сторінці підтримки зазначалося, що вимкнення «історії геолокацій» означало, що Google не буде зберігати дані про місця, які відвідував користувач.

Нагадаємо, минулого місяця журналісти з’ясували, що сторонні додатки можуть отримувати доступ до листів у Gmail. При цьому часто самі користувачі не розбираються, на що дають згоду, встановлюючи такі додатки, а Google не намагається їх інформувати про подібні ризики. В 2017 році сам сервіс Gmail мусив виправдовуватися за сканування листів й оголосив про те, що припинить цю практику. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
flickr.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду