Цифрова медицина: чи можуть дані зцілити наші серце та розум?

Цифрова медицина: чи можуть дані зцілити наші серце та розум?

11:29,
12 Червня 2018
3495

Цифрова медицина: чи можуть дані зцілити наші серце та розум?

11:29,
12 Червня 2018
3495
Цифрова медицина: чи можуть дані зцілити наші серце та розум?
Цифрова медицина: чи можуть дані зцілити наші серце та розум?
Наші тіла генерують інформацію 24 години на добу сім днів на тиждень. Численні стартапи демонструють, як технології, які її обробляють та аналізують, можуть виконувати функції лікарів та ліків.

«Зараз охорона здоров’я рухається у напрямку індивідуалізації», – переконаний Юджин Борухович, експерт із цифрової медицини, який опікується програмою з підтримки інноваторів G4A у штаб-квартирі компанії Bayer. Наразі він та його команда працюють над пошуком та втіленням найкращих ідей у цій сфері у 13 країнах. На їхню програму подалися понад дві тисячі стартапів, з яких 18 отримали підтримку. У травні керівник бізнес-акселератора взяв участь у київському мітапі UNIT.City «Digital Health: Чи можуть дані зцілити наші серце та розум?» і навів кілька успішних кейсів, які показують, що програмне забезпечення у деяких випадках таки може замінити пігулки.

Технолог Пол Сьонньєр, який вперше вжив термін «цифрова медицина», пояснює його як злиття цифрової революції і революції в генетиці

Приміром, програма Tinnitracks, розроблена компанією Sonormed GmbH, дозволяє лікувати вушний шум за допомогою улюбленої музики пацієнтів, з якої видаляється частота тінітуса. Щодня слухаючи фідфільтровані Tinnitracks композиції, можна зменшити гіперактивність уражених нервових клітин.

Tinnitracks радить своїм користувачам слухати «підчищені» треки щодня щонайменше півтори години протягом чотирьох місяців

Компанія Akili Interactive пропонує дітям із cиндромом порушення активності та уваги грати у спеціальні відеоігри, які впливають на нервову систему і призначені для стимулювання у них здатності фокусуватися.

Виступ співзасновника компанії Akili Interactive на WIRED Health про те, як ігри можуть покращити розумову діяльність

Як прискорити діагностику і лабораторні випробування

У квітні управління продовольства і медикаментів США затвердило продаж першого медичного пристрою, який використовує штучний інтелект для виявлення діабетичної ретинопатії – найпоширенішої причини втрати зору серед 30 мільйонів американців, хворих на діабет. І це лише початок, зазначає Борухович.

Глобальний показник фінансування стартапів, що працюють у сфері цифрової медицини

Turbine, створений командою з Угорщини, який є одним із фаворитів G4A, використовує модель, що симулює на молекулярному рівні рак. Їхній штучний інтелект щодня випробовує мільйони різних лікувальних препаратів, щоб знайти саме той, який потрібен конкретному пацієнту. Інакше кажучи, це замінює довготривалі експерименти в лабораторіях, на які часом йдуть роки.

 

Розробники Turbine використовують штучний інтелект, щоб знайти ефективні ліки від раку швидше

Є й доволі перспективні українські стартапи, які презентували в стінах UNIT.City.

У 2015 році Ксенія і Роман Бєлкіни створили Cardiomo – переносний пристрій, який моніторить серцевий ритм і попереджає про наближення серцевого нападу. Система відправляє відповідне сповіщення на мобільний і людині, яка носить кардіомонітор, і її рідним. Прилад кріпиться до тіла за допомогою електродів і робить кардіограму.

Кардіомонітор Cardiomo можна носити цілодобово, приймати у ньому душ і плавати; заряду акумулятора вистачає на 10 днів

«Я хотів бути в курсі самопочуття моєї мами, яка живе в іншому місті і має проблеми із серцем. А потім зрозумів, що у багатьох людей теж є така потреба», – розповідає про те, як виникла ідея, Роман. Ані він, ані Ксенія не мають медичної освіти, утім, їм вдалося долучити до команди спеціалістів і вивести свій проект на світовий рівень.

У 2016 році компанія взяла участь у Всеукраїнській серії Битв Стартапів, організованій інвестиційною платформою Startup.Network і здобула перемогу одразу в трьох номінаціях. Cardiomo також у глобальному списку 50 найкращих стартапів і наразі співпрацює з одним із найбільших європейських венчурних фондів.

EmTracker, розроблений Force, – пристрій для розпізнавання емоцій і стресових станів на основі біосигналів, який складається з обладнаного датчиками браслета і програмного забезпечення. Він фіксує сигнали й робить показники доступними через мобільний додаток.

«На основі цього ми розробили програму корпоративного здоров’я, яка може до двох разів підвищити продуктивність працівників на робочому місці за рахунок покращення їхнього самопочуття. У керівництва компаній є змога продемонструвати свою турботу про колектив. Ми пропонуємо забезпечити працівників нашими фітнестрекерами або спортивними годинниками, щоб ті, носячи ці дивайси і користуючись софтом, могли отримати поради, як поліпшити свій стан», – пояснює головний операційний директор компанії Ігор Климончук.

Розробники EmTracker переконані, що їхній пристрій допоможе його користувачам бути в тонусі

У своїй книзі «Пацієнт зараз вас прийме: майбутнє медицини у ваших руках» (The Patient Will See You Now: The Future of Medicine is in Your Hands, 2015) кардіолог, генетик і дослідник цифрової медицини Ерік Топол прогнозує, що скоро кожен з нас зможе обстежувати себе сам, користуючись смартфоном:

«Я зрозумів, що світ змінився, коли вперше отримав від свого пацієнта електрокардіограму електронкою, а в темі листа було зазначено: "У мене фібриляція передсердь, що робити?" Смартфон пацієнта не просто записав данні – він їх інтерпретував! Розумний алгоритм у чомусь перевершив мене, лікаря-кардіолога. Такий пристрій в кишені кожної людини зможе замінити похід в поліклініку чи попередити про необхідність терміново їхати в лікарню».

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: videoblocks.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду