Канада та Франція пропонують створити міжнародну групу з регулювання штучного інтелекту
Канада та Франція пропонують створити міжнародну групу з регулювання штучного інтелекту
Про це після зустрічі прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо (Justin Trudeau) і президента Франції Еммануеля Макрона (Emmanuelle Macron), повідомляє «Укрінформ».
«Прем'єр-міністр Трюдо та президент Макрон підписали Канадсько-французьку заяву про штучний інтелект, яка закликає до створення міжнародної дослідницької групи з питань штучного інтелекту, до складу якої увійдуть експерти із урядових кіл, бізнес-середовища та громадянського суспільства», – пояснили в офісі глави уряду Канади.
Завданням органу стане розробка загальних правил для сфери технологій штучного інтелекту.
«Група повинна стати глобальним авторитетом у питаннях, що стосуються штучного інтелекту, – галузі, яка має все більший вплив на економічне зростання й ринок праці», – наголосили в офісі прем'єр-міністра Канади.
Нагадаємо, торік в Об'єднаних Арабських Еміратах призначили міністра першого в світі міністерства з питань штучного інтелекту. В ОАЕ повідомили, що нововведення є частиною прагнення країни бути на передовій глобальної технологічної революції, яка передбачає зокрема й будівництво поселень на Марсі до 2117 року.
Минулого року генеральний директор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) посперечався з засновником Tesla і SpaceX Ілоном Маском (Elon Musk) щодо штучного інтелекту. Пан Маск вважає, що ці технології є найбільшим ризиком, що загрожуватиме людству у майбутньому, зокрема й через поширення фейків. Очільник Facebook зазначив, що оптимістично налаштований і вважає, що у найближчі п'ять-десять років штучний інтелект значно покращить якість людського життя. Адже ця технологія вже допомагає діагностувати захворювання.
Згідно нещодавнього дослідження Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) штучний інтелект створює менше ризиків для професій, ніж вважають люди.