Розумний браслет, гра про драконів і марсохід-стрибунець: якими були успіхи молодих українських винахідників у 2016 році

Розумний браслет, гра про драконів і марсохід-стрибунець: якими були успіхи молодих українських винахідників у 2016 році

13:00,
28 Грудня 2016
3018

Розумний браслет, гра про драконів і марсохід-стрибунець: якими були успіхи молодих українських винахідників у 2016 році

13:00,
28 Грудня 2016
3018
Розумний браслет, гра про драконів і марсохід-стрибунець: якими були успіхи молодих українських винахідників у 2016 році
Розумний браслет, гра про драконів і марсохід-стрибунець: якими були успіхи молодих українських винахідників у 2016 році
2016 рік приніс чергові успіхи командам молодих українських розробників – серед них перемога у Google AdMob Student Challenge, конкурсі NASA, а також винаходи, які допомагають контролювати стан здоров’я і стежити за поставою.

На початку грудня інтернет-користувачі почали підводити перші підсумки 2016 року. Так з’явився іронічний флешмоб «Me at the beginning of 2016 vs me at the end of 2016» (Я на початку 2016 року та наприкінці. – MS). Люди здебільшого підбирали картинки, які ілюстрували, наскільки складним та втомливим виявився цей рік. MediaSapiens зробив для вас добірку #перемог цього року, щоби підбадьорити перед наступним, 2017-м.

 

Перемога в конкурсі Google AdMob Student Challenge 2016

 «Корпорація добра» Google – техногігант, який встановлює правила гри на ринку. Тому одна з найгучніших перемог українських розробників – у міжнародному конкурсі Google AdMob Student Challenge 2016. Завдання конкурсу – розробити мобільний додаток із використанням платформи для монетизації AdMob. Це функція, яка дозволяє показувати в мобільних додатках рекламу. Платформа фіксує, який обсяг реклами було показано в додатку, скільки було показів рекламних оголошень та кліків по них, і, виходячи з цього, рахує винагороду. Чим популярніша гра – тим більший рекламний дохід вона приносить. Головний приз AdMob Student Challenge – тижнева поїздка в Сан-Франциско з відвідуванням Googleplex (штаб-квартира Google),допомога Google у просуванні додатка тощо.

У вересні переможцем стала українська команда Turbo Rocket Games, яка розробила додаток Dragon Sim Online: Be A Dragon. Головні персонажі гри, як не важко здогадатися з назви, – дракони. Користувач може грати як онлайн із друзями, так і самостійно. У грі можна виростити ціле сімейство драконів, брати участь у битвах, досліджувати вигаданий світ, змагатися з іншими гравцями. На момент перемоги в конкурсі даток було завантажено понад 500 тисяч разів по всьому світу із середнім рейтингом 4,5 зірки.

Команда Turbo Rocket Games складається з чотирьох осіб: Володимир Дученчук та Сергій Доценко, які вивчають інформатику в Києво-Могилянській академії, а також Ярослава Гірілишен та Ілля Бакуров, які є студентами інформатики в Університеті Брока (Канада).

Dragon Sim Online – не єдина гра, яку розробили Turbo Rocket Games. У Google Play команда має 17 різноманітних ігор. Як розповів MediaSapiens Володимир Дученчук, нині команда працює над новими проектами і готується до поїздки у США наприкінці січня.

«Перемога у всесвітньому конкурсі таких масштабів не може не надихати! Це дало нашій команді зрозуміти, як саме ми хочемо рухатися далі, і таким чином поставити цілі для подальшого розвитку. Ми далі працюватимемо над іграми, але при цьому ми ставимо за мету щоразу піднімати планку якості для того, щоби постійно ставати кращими», – розповів Володимир. Також Turbo Rocket Games поповнилася новими людьми. Крім ігор-симуляторів команда починає працювати над новим проектом, теж про тварин, але в іншому форматі. «Поки що тримаємо деталі в таємниці, але вже навесні будемо розкривати карти»,– додав Володимир Дученчук.

Українська команда перемогла в конкурсі NASA Space Apps Challenge

У травні команда з семи розробників перемогла  у конкурсі NASA в номінації «Вибір аудиторії» (People's Choice). Їхній проект –Mars Hopper, літак-стрибунець для дослідження Марсу, який працює на вуглекислому газі. Конструкція апарату Mars Hopper передбачає, що він буде рухатися по поверхні затяжними стрибками.

У номінації Global awards на конкурсі перемогли кілька проектів: система Canaria, яка моніторить вміст CO2 й сигналізує про це користувачеві, – за краще технічне рішення; розумна рукавиця Fractalnet для астронавтів – за розробку найкращої концепції; інтерактивний додаток Kid On The Moon, який визначає розташування Місяця (в будь-який час доби, навіть коли він за горизонтом) та показує всю інформацію про супутник: фазу, відстань до землі тощо. Kid On The Moon переміг у категорії «Найважливіше».

Уперше International Space Apps Challenge провели в 2012 році. Тоді в конкурсі взяли участь 2004 учасника з 17 країн та було створено 101 проект. Для порівняння, цього року в конкурсі NASA взяли участь 15 310 учасників із 61 країни. У підсумку вони всі створили загалом 1178 проектів. У цьому конкурсі можуть взяти участь будь-які проекти, спрямовані на дослідження та освоєння космосу.

 

Проект Mars Hopper спершу пройшов відбір серед 128 команд із різних країн і вийшов до п'ятірки фіналістів, де за нього вже голосували користувачі з усього світу. Презентація Mars Hopper набрала найбільшу кількість переглядів серед проектів – наразі  відео проглянули більше 68 тисяч разів.

До команди Mars Hopper входять Олександр Буткалюк, В'ячеслав Осауленко, Андрій Музиченко, Ілля Рубинський, Павло Правдюк, Микола Денисенко й Софія Буткалюк. Команда повідомляла, що планує зробити два прототипи свого винаходу для проведення випробувань.

Також перемога в NASA Space Apps Challenge означає, що винахідників запросять до Космічного центру ім. Кеннеді у США, де вони зможуть побачити запуск космічного апарату.

Команда Mars Hopper, фото: Facebook

Перемога на міжнародному конкурсі робототехніки Robot Launch 2016

Студент Національного авіаційного університету Антон Головаченко цього року переміг на міжнародному конкурсі робототехніки в номінації Robohub Reader’s Pick. Його проект UniExo– це роботизований екзоскелет, який дає людям з інвалідністю й людям із захворюваннями опорно-рухового апарату можливість пересуватися повноцінно. Він також може бути використаний для реабілітації пацієнтів, які мають схожі проблеми. Розробляти екзоскелет студент почав для своєї бабусі, в якої з віком відмовила права рука.

 

Презентація UniExo, фото: Facebook

На ринку вже існує схожий продукт – ізраїльський біонічний костюм ReWalk. Та коштує він майже $ 70 000. Український прототип UniExo обіцяє бути в рази дешевшим. 

Антон Головаченко працює над UniExo вже кілька років і це не єдина нагорода, яку отримав проект. Минулого року UniExo переміг у конкурсі European Youth Award в категорії Healthy Life.

«Розумний браслет» FORCEemotion зібрав гроші на Kickstarter

Минулого року група студентів із КПІ розробила браслет FORCEemotion. Пристрій здатний розпізнавати жести, самопочуття та психоемоційний стан людини, яка його носить. За допомогою датчиків браслет може вимірювати пульс, частоту дихання, відгук шкірно-гальванічної реакції людини, і в разі відхилення фізичних показань від норми – подавати сигнал тривоги на смартфон, із яким він з'єднується за допомогою Bluetooth.

 

Такий «розумний браслет» стане в нагоді для контролю стану здоров’я літніх родичів. Крім того, на браслеті є «тривожна кнопка»: якщо людині раптом стане погано або вона впаде й не зможе підвестися самостійно, то зможе покликати на допомогу тих, чиї смартфони зв’язані із браслетом через додаток.

 

Перший прототип браслета отримав схвальні відгуки, зокрема від експерта польського інкубатора Hubraum (підрозділ Deutsche Telekom) Луки Зучіча. У 2014 році команда посіла третє місце на конференції ID CEE. FORCEemotion також співпрацювала з двома стартап-акселераторами Startup Scaleup та VentureOut.

Творці FORCEemotion уже показали свій продукт на Kickstarter для того, щоби запустити його у виробництво. Нині FORCEemotionзбирається почати клінічні випробування перших зразків продукції.

«Ми в принципі перші, хто займається виробництвом продукту в Україні. Тут відбуватиметься виготовлення плат, відливка корпусів та ремінців, нам вдалося все це налагодити. Більшість виготовляє продукцію в Китаї. Також у нас підписані контракти з клініками щодо тестування цієї технології. Але треба розуміти, що це радше користувацький пристрій, а не медичний»,– розповіла MediaSapiens Ліза Воронкова, СЕО стартапу.  Далі в планах проекту – виготовлення та дистрибуція браслетів. Команда отримала на свою технологію один патент, ще кілька патентів щодо дизайнерських та технічних рішень перебувають на розгляді.

Український стартап Mevics залучив $ 500 000інвестицій

Стартап Mevics був заснований студентами Одеського політехнічного університету. Їхній продукт, який зумів зацікавити інвесторів, – це пристрій, що допомагає стежити за поставою. Він кріпиться під одягом за допомогою магніту або липучки та синхронізується через Bluetooth зі смартфоном. Mevics фіксує, коли людина починає сутулитися, й посилає вібруючий сигнал-нагадування про те, що спину треба тримати рівно.

Перший прототип Mevics

Творці Mevics – студенти Одеського політехнічного університету Віктор Лауштан, Максим Трибунський та Владислав Моржанов. Уперше пристрій представили в липні 2016 року, коли команда переїхала до Києва для участі в IoT Hub.

Владислав Моржанов, Віктор Лауштан, Максим Трибунський, фото: Facebook

Про компанію, яка вирішила вкласти $ 500 000 інвестицій у стартап студентів, відомо не дуже багато. На сайті  UBTower є інформація про підтримку ще трьох проектів в Україні в галузях авіаційної техніки, сонячної електороенергетики й технологій виробництва продуктів харчування. Головний офіс інвестиційно-консалтингової компанії розташований у Лондоні.

Співзасновник Mevics Віктор Лауштан розповів MediaSapiens про плани команди на найближчий час: оновити брендинг, запустити новий сайт та акаунти в Instagram і Twitter. Також команда працює над створенням нової електроніки і прототипів. На конференції електроніки CES цього року хлопці покажуть версію приладу в оновленому корпусі.

Підприємець також поділився прикладами, які надихають його на роботу. «Захоплююся розвитком бізнесу і масштабуванням “Квартал 95”. Вони з команди КВН зробили величезний бізнес – безліч телепередач, фільми, серіали. Я думаю, це єдиний приклад у світі. А ще мені дуже подобається концепції бізнесу Tiffany».

На його думку, щоби молодих стратапів в Україні побільшало, студентам треба дати можливість розвивати лабораторії при університетах із постійним цілодобовим доступом. «Мова і про мінімальне фінансування для закупівлі деталей або софта, стабільнішу ситуацію для залучення інвесторів. У принципі, якщо є мета, то ніякі перепони не стануть на заваді!» – зауважив Віктор. 

Engagedly
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду