До списку санкцій потрапила «Лаборатория Касперского»
Виробник «Лаборатория Касперского» перебуває під останнім 105 номером у додатку з переліком юридичних осіб, до яких застосовуються обмежувальні заходи.
Зокрема, під санкції потрапили ЗАТ «Лаборатория Касперского», компанія «Лаборатория Касперского», які зареєстровані в Москві за адресою Ленінградське шосе, 39 та ТОВ «Лаборатория Касперского» (зареєстроване в Києві за адресою вул. Шолуденка, 3), а також ТОВ «Доктор Веб» (Москва, вул. Ямського поля, 2).
Причиною для введення санкцій проти «Лаборатории Касперского» та «Доктора Веба» згідно з документом стали «дії іноземної держави, іноземної юридичної чи фізичної особи, інших суб’єктів, які створюють реальні та/або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, сприяють терористичній діяльності та/або порушують права і свободи людини і громадянина, інтереси суспільства та держави, призводять до окупації території, експропріації чи обмеження права власності, завдання майнових втрат, створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод».
Відповідно до Указу, встановлюється заборона на «здійснення державних закупівель та використання органами державної влади України антивірусних програмних продуктів ― Kaspersky‖ виробництва російських комерційних структур».
Україна також застосувала санкції до російських ВАТ «Первый канал», ВАТ «Телекомпания НТВ» і телеканалів «РТР-планета» і «Россия-24». Загалом під нові українські санціїї потрапили 105 юридичних осіб та 388 фізичних.
У санкційному списку фізичних осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України, опинилися 44 журналісти та блогери (а також публіцисти, редактори та ведучі). І хоча серед зазначених журналістів чимало співробітників російських ЗМІ, зокрема «Russia Today», «Известия», «Вісті сьогодні», а також, до прикладу, містяться блогери «Novorossia News Agency», до санкційного списку втрапили й імена кореспондентів західних видань, зокрема троє журналістів британської корпорації BBC та публіцист Die Zeit. Стосовно усіх журналістів вжито однаковий вид обмежувального заходу - «відмова в наданні та скасування віз резидентам іноземних держав, застосування інших заборон в’їзду на територію України».
У Британії обурилися, що в санкційний список України потрапили і журналісти BBC. Редактор служби іноземних новин компанії Ендрю Рой назвав це «ганебним нападом на свободу засобів інформації». «Ці санкції проти журналістів ВВС, які повідомляють про становище в Україні неупереджено й об’єктивно, цілком недоречні і нез’ясовні, і ми закликаємо владу України негайно зняти їх зі списку», – йдеться у його заяві, надісланій Радіо Свобода.
Однак згодом Президент України Петро Порошенко доручив Раді національної безпеки і оборони країни виключити прізвища журналістів ВВС зі списку санкцій.
Газета The Guardian зауважила, що в список потрапили іспанські журналісти Антоніо Памплієга та Анхель Састре. Вони ще у липні разом із колегою Хосе Мануелем Лопесом зникли в Сирії.
Міжнародна неурядова організація «Комітет захисту журналістів» засудила указ Президента України Петра Порошенка.
«Урядові може подобатися або не подобатися висвітлення подій, але називання журналістів потенційною загрозою національній безпеці не є адекватною відповіддю. Насправді цей указ підриває інтереси України, блокуючи життєво важливі новини та інформацію, яка повідомляє світовій громадськості про політичну кризу в країні», – вказала координатор програм Комітету захисту журналістів у Європі і Центральній Азії Ніна Огнянова.