Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Intel створить квантовий комп’ютер
Про це повідомляється на сайті Організації прикладних досліджень в Нідерландах.
Розробкою квантового комп'ютера займуться фахівці Організації прикладних досліджень і Делфтського технологічного університету в Нідерландах. Створити квантовий комп'ютер компанія Intel та її партнери планують протягом найближчих десяти років. Для цього, крім фінансової підтримки, нідерландська сторона отримає від найбільшого світового чіпмейкера інженерну підтримку.
На відміну від класичного комп'ютера, в квантовому пристрої використовуються не біти, які можуть приймати значення 0 і 1, а їх квантові аналоги — кубіти (квантові біти). Перспективний комп'ютер працює на основі законів квантової механіки, і, як відзначають вчені, здатний швидше в порівнянні з класичним комп'ютером вирішувати ряд завдань.
В серпні 2015 року компанія D-Wave Systems анонсувала випуск нового квантового комп'ютера D-Wave 2X і повідомила, що продуктивність пристрою в 600 разів перевищує аналогічний показник звичайних (класичних) комп'ютерів. В даний час вона є єдиною в світі компанією, що продає створювані нею квантові комп'ютери. Її клієнтами є, зокрема, Google і NASA.
Нагадуємо, що минулого місяця у Сан-Франциско Intel представив новий клас пам'яті під брендом Optane. Розробка здатна обробляти дані в тисячу разів швидше, ніж флеш-пам'ять (NAND). Технологія була створена спільно з компанією Micron на основі енергонезалежної пам'яті 3D Xpoint. Вона являє собою щось середнє між NAND і DRAM (формат оперативної пам'яті). Так, Optane є незалежною (працює, навіть коли немає джерела живлення), як і флеш-пам'ять, та вона значно швидша від останньої - практично наближається до модулів оперативної пам'яті.