Шрі-Ланка стане першою країною Південної Азії з повним покриттям інтернетом
Шрі-Ланка стане першою країною Південної Азії з повним покриттям інтернетом
Про це повідомляє lenta.ru з посиланням на Yahoo News.
«Весь острів Шрі-Ланка з півдня на північ буде забезпечено доступним швидкісним інтернетом за допомогою методик Google Loon», — заявив міністр з високих технологій країни Мангала Самаревеєра. Таким чином, Шрі-Ланка стане першою країною Південної Азії з повним покриттям інтернетом.
До повітряних кулях також підключаться місцеві інтернет-провайдери, що збільшить швидкість і якість наданих ними послуг зв'язку.
Підготовка аеростатів закінчиться до березня 2016 року. Вони будуть підняті на висоту, що в два рази перевищує рівень польоту комерційних авіалайнерів.
Забезпечення доступом у мережу жителів Шрі-Ланки — частина програми Project Loon, в рамках якої Google роздає інтернет з аеростатів, оснащених високотехнологічним обладнанням, яке живиться від сонячних батарей. У Google заявляють, що проект надасть вихід у мережу жителям важкодоступних або найбідніших регіонів Землі. Швидкість інтернету буде такою ж, як у мобільних мережах третього покоління.
Тестові випробування Project Loon відбулися в 2013 році в Новій Зеландії. Google запустив в регіоні Кентербері 30 кульок, які забезпечували інтернетом 50 добровольців серед місцевих жителів.
У Шрі-Ланці проживають понад 20 мільйонів осіб. Через мобільні мережі в інтернет виходять 2,8 мільйона користувачів, у той час як дротовий доступ до Всесвітньої павутини мають лише 606 тисяч жителів країни.
Нагадуємо, що Facebook спільно з шістьма провідними технологічними компаніями розробив проект internet.org, щоб підключити до мережі більш, ніж 4,5 мільярди людей, переважно в Азії, Африці та Латинській Америці. Facebook вже надав доступ до інтернету за минулий рік понад 9 мільйонам людей.
У травні Facebook забезпечив Республіку Малаві безкоштовним доступом до базових онлайн-сервісів, приєднавши африканську країну до свого проекту Internet.org. Число тих, хто завдяки цій ініціативі отримав можливість користуватися інтернетом, з урахуванням користувачів Малаві, сягнуло за мільярд.
Водночас у світі поширилися протести щодо цього проекту. Загалом 67 правозахисних організацій у сфері цифрових технологій, включаючи рух за свободу в Уганді (Freedom Uganda), організацію Usuarios Digitales в Еквадорі та індонезійську ICT Watch, написали лист засновникові Facebook Маркові Цукербергу, висловивши свої побоювання щодо ініціативи Internet.org. Вони наголосили, що проект загрожує свободі вираження поглядів, приватності та принципові мережевого нейтралітету.