IBM створила новий ультратонкий мікрочіп
Про це повідомляє The New York Times.
Зараз проходить тестування робочих версій 7-нанометрових прототипів. Доступними у вільному продажу зараз є процесори, побудовані за 14-нанометровою технологією, а 10-нанометрові чіпи тільки виходять на ринок.
«Досягти збільшення продуктивності вдалося завдяки застосуванню кремній-германієвого сплаву», — цитує портал повідомлення з ibm.com.
У IBM відзначили, що досягти збільшення продуктивності і зменшення габаритів вдалося завдяки застосуванню в процесі виробництва кремній-германієвого сплаву — раніше використовувався лише кремній. Новий матеріал добре вплинув на швидкість роботи транзисторів, він значно знижує енергоспоживання.
Нова технологія дозволить розміщувати на одному чіпі до 20 мільярдів транзисторів. Це приблизно в чотири рази перевищує можливості найсучасніших процесорів, що доступні для покупки.
Запуск новинки у виробництво поки що не є близькою перспективою. Однак фахівці IBM повідомляють, що критичних проблем у лабораторному тестуванні не відчувають.
Анонс компанії є черговим підтвердженням закону Мура, згідно з яким число транзисторів у мікрочипі має подвоюватися кожні два роки. Примітним є те, що анонс IBM було опубліковано відразу після піку численних публікацій, в яких заявлялося про припинення дії закону.
Нагадуємо, IBM запропонувала технологію для боротьби із поширенням хвороби Ебола у Сьєра-Леоне.
Раніше MediaSapiens повідомляла, що компанія Sony спільно з IBM розробила касету нового покоління, що здатна зберігати до 185 терабайт даних. Це в 74 рази більше за об’єм традиційної магнітної стрічки.