Україна може стати лідером в ІТ-аутсорсингу в Європі
За словами міністра економіки Павла Шеремети, завдяки цьому проекту Україна має перейти від ресурсної економіки до економіки знань.
Автори ініціативи передбачають створення 100 тисяч нових робочих місць в IT- галузі до 2020 року. Передбачуваний дохід від експорту IT-послуг (здебільшого до ЄС та США), за їхніми розрахунками, становитиме понад 10 мільярдів доларів. В модернізацію освітньої системи планується інвестувати 1 мільярд доларів.
Проект повинен також створити гарні умови роботи та життя IT-фахівців в Україні, тим самим мотивуючи їх залишатися на батьківщині. Згідно з планом, повинен відбутися перегляд податкового законодавства з метою забезпечити конкурентоспроможність України на міжнародному ринку.
Передбачається, що IT-сфера буде основним чинником позитивних змін на найближчі 5-6 років. На основі розробок українських компаній можуть створюватися власні інтелектуальні продукти. Крім того, ця галузь може зробити вагомий внесок у питанні розробки державних проектів, наприклад, електронного уряду.
Під програмою розвитку IT-галузі в Україні вже підписалися міністр економічного розвитку та торгівлі України Павло Шеремета, гендиректор Ciklum Торбен Мейгард, президент SoftServe Тарас Кицмей, керуючий директор EPAM Ukraine Юрій Антонюк, керуючий директор GlobalLogic Володимир Шаров та інші.
Експертна група із урядовців та IT-спеціалісів зараз працює над детальним планом дій, який має бути презентований найближчим часом.