
Провідні соцмережі не захищають ЛГБТК-користувачів — звіт GLAAD
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Провідні соцмережі не захищають ЛГБТК-користувачів — звіт GLAAD


Провідні соціальні мережі, як-от Instagram та YouTube, не змогли захистити користувачів ЛГБТК+ від ненависті та переслідувань, частково тому, що вони навмисно відмовились від раніше запроваджених практик безпеки. Про це повідомила правозахисна організація GLAAD у своєму щорічному індексі безпеки в соцмережах, пише Associated Press.
У звіті стверджують, що нещодавні «безпрецедентні згортання політик щодо мови ворожнечі» з боку компанії Meta, яка є власником Instagram і Facebook, та YouTube від Google «активно підривають безпеку ЛГБТК-людей» як онлайн, так і офлайн. Так, одне з нововведень Meta тепер дозволяє користувачам називати ЛГБТК-людей «психічно хворими».
GLAAD оцінює платформи за кількома критеріями, серед яких — захист прав ЛГБТК-користувачів, їх конфіденційність та свобода вираження. Найнижчу оцінку цього року отримала платформа X – 30 балів зі 100. Найвищу – TikTok, 56 балів. У Meta та YouTube показники коливаються у межах 40 балів.
Методологію оцінювання цьогоріч змінили, тому порівняти нинішні результати з торішніми напряму не можна.
«У той час, коли насильство та переслідування ЛГБТК-людей у реальному житті зростає, соціальні мережі наживаються на розпалюванні ненависті проти них замість того, щоб гарантувати їм базову безпеку», — сказала президентка та генеральна директорка GLAAD Сара Кейт Елліс.
AP пише, що погіршення показників Meta можна пояснити її нещодавніми змінами в політиці. Гендиректор компанії Марк Цукерберг заявив у січні, що Meta скасовує обмеження на такі теми, як імміграція та гендер, бо вони «не відповідають мейнстримному дискурсу». GLAAD назвала подібне рішення «особливо радикальним».
Організація також повідомила, що Google нещодавно прибрала «гендерну ідентичність та самовираження» зі списку захищених категорій на YouTube. На думку правозахисників, це свідчить про те, що платформа більше не захищає трансгендерних, небінарних та гендерно-неконформних людей від ненависті та дискримінації.
У Google це заперечують і кажуть, що політика компанії щодо мови ворожнечі не змінилася.
«У нас діють суворі правила проти контенту, що пропагує ненависть або насильство щодо представників ЛГБТК+ спільноти, і ми й надалі уважно стежимо за тим, щоб оперативно виявляти та видаляти такий контент», — йдеться в заяві Google.
Правозахисна організація GLAAD визнала цю заяву Google, але водночас наголосила, що гендерну ідентичність досі не повернули до переліку захищених ознак на сторінці політики YouTube щодо мови ворожнечі.
У звіті GLAAD містяться рекомендації щодо політик, які мають на меті захист ЛГБТК-користувачів на платформах соцмережах. Серед них:
-
Захищати ЛГБТК-людей від ненависті, переслідувань і насильства.
-
Заборонити навмисне неправильне вказування гендеру та вживання попередніх імен трансгендерних користувачів, а натомість віддавати перевагу соціальним іменам.
-
Пояснити, які кроки вживаються для запобігання неправомірному видаленню або демонетизації легітимних акаунтів і контенту, що стосується ЛГБТК-тематики.
Наразі невідомо, чи візьмуть ці рекомендації до уваги самі платформи, оскільки багато хто з них вже відмовився від подібних заходів захисту, додає Associated Press.
Нагадаємо, рівень мови ворожнечі в соціальній мережі X зріс приблизно на 50% після купівлі платформи Ілоном Маском у 2022 році. Водночас кількість бот-акаунтів не зменшилася. Водночас дослідники з’ясували, що тенденція до зростання мови ворожнечі розпочалася ще до приходу Маска.
Фото: Unsplash