У ЄС почала діяти нова система захисту прав користувачів у соціальних мережах

У ЄС почала діяти нова система захисту прав користувачів у соціальних мережах

15:00,
13 Травня 2025
947

У ЄС почала діяти нова система захисту прав користувачів у соціальних мережах

15:00,
13 Травня 2025
947
У ЄС почала діяти нова система захисту прав користувачів у соціальних мережах
У ЄС почала діяти нова система захисту прав користувачів у соціальних мережах
До мережі долучилися сім європейських компаній.

Сім європейських компаній офіційно запустили Європейську мережу органів позасудового вирішення спорів відповідно до Закону про цифрові послуги (DSA), щоб допомогти користувачам захищати свої права в інтернеті. Про це повідомили на сайті Нацради.

До нової мережі долучилися німецька компанія User Rights, сертифікована Федеральним агентством мереж, ірландський Appeals Center Europe (ACE), який з листопада приймає звернення щодо видалення або збереження контенту на фейсбуку, тіктоку та ютубі, Adroit (Мальта), Central European Appeals Hub (Словаччина), Impress Dispute Resolutions (Ірландія), MFSD (Італія) та Vitarendező Tanács (Угорщина).

Їхньою метою є налагодження обміну досвідом, спрощення комунікації між платформами, користувачами та регуляторами, забезпечення незалежного перегляду рішень соцмереж щодо контенту.

Упродовж перших трьох місяців 2025 року чотири сертифіковані органи розглянули понад 4500 скарг, понад 1500 з них отримав ACE. До початку березня він ухвалив близько 150 рішень, переважно на користь користувачів.

Користувачі не мають платити за розгляд їхньої скарги. Водночас платформи сплачують 95 євро за кожну справу. Проте згодом, якщо арбітражний орган ухвалить рішення на користь платформи, з користувачів стягуватимуться 5 євро для часткового покриття витрат.

Згідно з DSA, великі соцмережі повинні створити окремий розділ для оскарження рішень та публікувати у своїх повідомленнях посилання на європейські арбітражні портали.

Нагадаємо, з 17 лютого 2024 року правила DSA, який регулює діяльність інтернет-платформ та норми захисту споживачів у цій сфері, поширюються на всі онлайн-платформи Євросоюзу.

У правилах ідеться, зокрема, про те, що платформи повинні інформувати користувачів про причини модерування контенту, поширеного користувачем, та надавати йому посилання на перелік причин у базі даних DSA. При цьому користувачі мають отримати механізм оскарження рішень модератора.

Платформи зобов’язані оновлювати інформацію щодо власних процедур та правил модерування контенту принаймні раз на рік.

У жовтні в Дубліні відкрили Апеляційний центр, створений як сертифікований позасудовий орган з урегулювання спорів відповідно до закону ЄС про цифрові послуги. Дублінський апеляційний центр отримав одноразовий грант від наглядової ради Meta Platforms. Надалі він фінансуватиметься за рахунок комісій, що стягуватимуть з компаній соціальних мереж за кожну справу.

У січні цього року Європейська комісія також оголосила інтеграцію Кодексу поведінки щодо протидії мові ворожнечі в мережі до DSA, який заохочує добровільні кодекси поведінки для боротьби з ризиками в інтернеті.

Фото: Cristian Storto / Shutterstock.com

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду