
Google хоче перетворити пошук на повноцінного ШI-асистента


Компанія Google має намір перетворити пошук на своєму сервісі на повноцінного ШI-асистента, який самостійно аналізуватиме інформацію та видаватиме готові відповіді користувачам. Про це повідомив генеральний директор компанії Сундар Пічай під час звіту про прибутки, пише TechCrunch.
Як пише видання, Google Search має перестати бути просто механізмом для видачі посилань і наближається до формату персонального асистента, що самостійно переглядає вебсторінки, аналізує контент і формує відповідь. «Замість того, щоб самостійно шукати відповіді, користувач отримає готовий аналіз, проведений штучним інтелектом», — розповів Сундар Пічай.
За словами Пічая, Google має намір зробити пошук більш інтерактивним, щоб він нагадував діалог із чатботом, дозволивши людям ставити уточнювальні запитання.
Компанія вже тестує технології, які можуть радикально змінити те, як користувачі шукають інформацію. Одним з ключових проєктів є Gemini Deep Research — ШІ-асистент, здатний генерувати довгі дослідницькі звіти за кілька хвилин.
Інша важлива розробка — система Project Mariner, яка зможе самостійно переглядати вебсайти замість користувачів, що потенційно зробить самі сайти непотрібними для користувачів.
Крім того, Google розробляє мультимодального ШІ-асистента Project Astra, який може працювати в режимі реального часу, аналізуючи відео з камери або екрана комп’ютера.
Google не приховує, що його ШІ-інструменти можуть кардинально змінити вебекосистему. Сайти, які покладаються на пошуковий трафік, і рекламодавці, що купують оголошення в Google Search, уже відчувають вплив цієї трансформації.
Нагадаємо, раніше Google додав нову функцію до чатбота Gemini Advanced, яка дає змогу зберігати інформацію про користувачів, а саме їхні інтереси, професійну діяльність та особисті вподобання.
Нещодавно Google анонсував нову функцію в пакеті Google One AI, яка дасть змогу ШІ-асистенту Gemini генерувати діаграми та графіки з текстових даних.
Фото: Google