Uablocklist: З 50 найвідвідуваніших сайтів з відеоконтентом в Україні 8 — піратські

Uablocklist: З 50 найвідвідуваніших сайтів з відеоконтентом в Україні 8 — піратські

10:50,
10 Січня 2025
547

Uablocklist: З 50 найвідвідуваніших сайтів з відеоконтентом в Україні 8 — піратські

10:50,
10 Січня 2025
547
Uablocklist: З 50 найвідвідуваніших сайтів з відеоконтентом в Україні 8 — піратські
Uablocklist: З 50 найвідвідуваніших сайтів з відеоконтентом в Україні 8 — піратські
Місячна кількість переглядів у Netflix приблизно в 30 разів менша, ніж у UAKino.

Серед 50 найбільш відвідуваних в Україні ресурсів для перегляду відеоконтенту на початок грудня 2024 року було вісім піратських. Про це, опираючись на дані Similarweb, повідомила ініціатива Uablocklist, яка створила і підтримує відкритий реєстр усіх сайтів, заблокованих в Україні.

Відвідуваність піратських сайтів з відеоконтентом

Серед найбільш відвідуваних в Україні піратських сайтів:

  • UAKino — 122 873 400 відвідувачів;
  • Filmix — 40 407 625 відвідувачів;
  • Rezka — 22 463 244 відвідувачі;
  • Kinogo — 21 501 250 відвідувачів;
  • Kinobar — 12 405 000 відвідувачів.

Статистика відвідувань збирається для кожного домену. Особливістю піратських сайтів є те, що вони постійно мігрують з одного домену на інший, щоб уникати блокування та інших санкцій, тому справжні цифри можуть бути набагато більшими.

Відтак Uablocklist для наочності підсумували кількість відвідувань популярних піратських сайтів на різних доменах:

  • UAKino — 127 939 800 відвідувань;
  • HDRezka — 83 307 599 відвідувань;
  • Filmix — 41 209 383 відвідувань;
  • Kinogo — 34 141 666 відвідувань;
  • Kinokrad — 6 467 792 відвідування.

Мільйонний трафік також збирають «Кіновайб», «Кінозапас» та інші.

«Зауважте також, що це лише той трафік, який проходить через провайдерів України без VPN. Загальна кількість відвідувачів може бути набагато більшою», — зазначено в публікації.

Кількість відвідувань легальних і піратських сайтів в Україні за місяць

Відвідуваність стримінгових сервісів та онлайн-кінотеатрів

Для порівняння навели показники відвідувань за місяць легальних стримінгових сервісів та онлайн-кінотеатрів в Україні:

  • Netflix.com — 4 311 752;
  • Tv.apple.com — 74 228;
  • Primevideo.com — 527 825;
  • Megogo.net — 6 288 821;
  • Sweet.tv — 2 359 200;
  • Tv.kyivstar.ua — 2 020 992.

Виявилося, що місячна кількість переглядів у Netflix приблизно в 30 разів менша, ніж в UAKino.

Не менш показовою є кількість пошукових запитів за назвою чи доменом сайту. Порівнюючи «брендові запити» виявили, що HDRezka у 4,5 разу популярніша за Netflix і в два рази — за Megogo.

 

Кількість брендових запитів з України за місяць

«Сумарна кількість відвідувань піратських сайтів у 20 разів більша, ніж в усіх офіційних постачальників відеоконтенту разом, проте цілеспрямовано шукають саме піратів лише вдвічі частіше. Цю різницю становлять усі ті випадки, коли користувач шукав фільм чи серіал за назвою або і взагалі не знав, що саме йому подивитись», — зазначено в публікації.

Блокування

В Україні серед ресурсів, які найчастіше блокуються через порушення авторських прав, — нелегальні онлайн-кінотеатри та файлообмінники. Наразі з-поміж восьми тисяч заблокованих в Україні сайтів 221 — піратський.

Однак процес виявлення піратського ресурсу, розгляд запиту правоохоронців на блокування та ухвалення відповідного рішення займає набагато більше часу, ніж копіювання чи перенос піратського контенту на інший домен або IP.

Скарги DMCA

Поскаржитись на піратський ресурс можна, посилаючись на американський закон про захист авторських прав (DMCA) через спеціальну форму. Розгляд скарги може займати від кількох днів до кількох тижнів. У разі її схвалення Google прибирає сторінку з піратським контентом з пошуку, й нові користувачі не зможуть на нього потрапити випадково.

WIPO ALERT Database

Навесні 2024 року Україна приєдналася до міжнародної онлайн-платформи World Intellectual Property Organization (WIPO ALERT Database). Країни-учасниці цієї платформи можуть завантажувати в міжнародний «чорний список» переліки сайтів, які підозрюються у порушенні авторських прав. Додані в цей список ресурси втрачають можливість заробляти на розміщенні реклами.

Колективна відповідальність

Основний акцент у боротьбі з піратством в Україні робиться на покаранні розповсюджувачів краденого контенту. Така політика цілком логічна, адже саме вони отримують прибуток від порушення авторського права, отже і збитки відшкодовувати їм. З іншого боку, без попиту немає пропозиції.

«Кардинально змінити ситуацію практика застосувань обмежень та покарань зможе лише за умови, що офіційні ресурси вирішать питання з кросплатформенним доступом до контенту і запропонують користувачам більш гнучку цінову політику, а державні і громадські організації проводитимуть послідовні антипіратські інформаційні кампанії», — вважають у Uablocklist.

Фото: Uablocklist

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду