Інклюзивна аудіовистава «Легенди Чарівнолісся» вийде в онлайн-кінотеатрі Sweet.tv

Інклюзивна аудіовистава «Легенди Чарівнолісся» вийде в онлайн-кінотеатрі Sweet.tv

19:10,
2 Грудня 2024
768

Інклюзивна аудіовистава «Легенди Чарівнолісся» вийде в онлайн-кінотеатрі Sweet.tv

19:10,
2 Грудня 2024
768
Інклюзивна аудіовистава «Легенди Чарівнолісся» вийде в онлайн-кінотеатрі Sweet.tv
Інклюзивна аудіовистава «Легенди Чарівнолісся» вийде в онлайн-кінотеатрі Sweet.tv
Аудіовистава заснована на однойменній дитячій фентезі-книжці Віктора Андрієнка та Олени Шульги.

Інклюзивна аудіовистава «Легенди Чарівнолісся», заснована на однойменній дитячій фентезі-книжці Віктора Андрієнка та Олени Шульги, вийде у відкритому доступі 6 грудня в онлайн-кінотеатрі Sweet.tv. Проєкт, підтриманий Українським культурним фондом, має на меті формувати шанобливе ставлення до кожної людини, незалежно від її фізичних або ментальних особливостей, повідомила пресслужба УКФ.

«Семигодинна аудіовистава “Легенди Чарівнолісся” — це фентезійно-драматичний і водночас веселий контент, що не лише захопить дітей своїм казковим змістом, а й сприятиме ціннісному вихованню дружби, взаємодопомоги та співчуття. Також проєкт покликаний допомагати українським дітлахам розвивати пам’ять, увагу, мислення, емоційний інтелект й заохочуватиме вивчати та зберігати рідну мову і культуру», зазначили в команді вистави.

Сюжет сучасної фентезійної дитячої книги «Легенди Чарівнолісся» в семигодинній аудіовиставі звучить живою українською мовою, з авторським саундтреком, інтершумами та шумовими спецефектами. Персонажів озвучили 24 професійні українські актори.

Презентація аудіовистави для дітей «Легенди Чарівнолісся»

Як розповів під час презентації аудіовистави режисер, заслужений артист України Віктор Андрієнко, ідея проєкту виникла з попередньої співпраці з Львівським обласним осередком ВГО «Українська спілка інвалідів УСІ» видання його книги шрифтом Брайля.

За словами Віктора Андрієнка, до роботи над аудіовиставою долучилися актори, які поділяють інлюзивність проєкту. Роль казкаря у виставі виконав заслужений артист України, актор театру, кіно та дубляжу, диктор, телерадіоведучий Михайло Войчук. 

Головну роль у виставі виконала акторка та музикантка Діана Патерега, яка сама слабозора.

Акторка Діана Патерега

«Якщо я зараз вас запитаю, ким я можу стати, коли виросту, то я думаю, що більшість із вас назве кілька примітивних професій. Але насправді кожна незряча людина, дитина має свої таланти, можливості, здібності, мрії… Я, наприклад, коли виросту, планую створити якусь свою програму, де я буду телеведучою, або мати власну студію, де ми будемо озвучувати аудіокниги. Недобре, коли незрячих обмежують! Натомість саме такі проєкти допомагають зрозуміти людям, що незрячі — це такі ж самі люди, які можуть добре розвиватися. Я дуже дякую цьому проєкту, що я змогла себе розвинути. Сподіваюся, що в майбутньому я зможу отак, як зараз мені допомогли, — так само комусь допомогти себе розвинути», розповіла Діана Патерега.

Виконавча директорка ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко розповіла про те, як долається нестача контенту для слабозорих та незрячих.

«Якщо взяти ситуацію десять років тому, то в Україні орієнтовно 2-3% літературних творів адаптовувалися для людей з інвалідністю по зору. Це дуже мало. Кіно з аудіодискрипцією не було взагалі. Воно з’явилося рівно 11 років тому, ми тоді його вперше впровадили в Україні. Сьогодні для людей з інвалідністю по зору адаптовується 8-10% творів. Це вже значний відсоток, але цього недостатньо. Незряча людина живе у світі темряви, у світі звуків, і вона хоче цього аудіоконтенту», — розповіла Оксана Потимко.

Заступник виконавчої директорки УКФ з проєктної роботи Дмитро Решетченко зазначив, що інклюзивні вистави допомагають дітям з інвалідністю побачити свої потреби врахованими. Водночас діячів культури інклюзивний підхід стимулює шукати нові шляхи передачі ідей, що робить їхній продукт доступним для ширшої аудиторії.

«Включення інклюзивних елементів у культурні проєкти робить їхнє впровадження стандартом, а не винятком. Ми переконані, що саме такі проєкти, як "Легенди Чарівнолісся", є фундаментом для справжніх змін і розвитку культури майбутнього. Вони сприяють соціальній рівності й демонструють, як культура може ставати інструментом позитивних змін у суспільстві. А найважливіше — дозволяють всім дітям відчувати себе частиною культурного простору та отримувати задоволення від мистецтва без обмежень», сказав Дмитро Решетченко під час презентації проєкту.

Фото: інклюзивна аудіовистава «Легенди Чарівнолісся» / УКФ

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду